Aktualności

BYDGOSZCZ. Tanecznie i maskaradowo w Operze Nova

Dziadek do orzech%c3%b3w. opera nova w bydgoszczy. chor.paul chalmer. fot.andrzej makowski

Jak na karnawał przystało - zaczynamy tanecznie.

Pierwszymi tegorocznymi spektaklami w Operze Nova będą 3. przedstawienia baletu Piotra Czajkowskiego „Dziadek do orzechów”: piątek, 13 stycznia o godz.19., w sobotę i niedzielę, 14 i 15 stycznia – o godz.17.

Orkiestrę Opery Nova poprowadzi Maciej Figas. Rolę tytułową wykonywać będzie Tomasz Siedlecki, główną bohaterkę, Klarę tańczyć będzie Marta Kurkowska (soliści Baletu Opery Nova), partię Cukrowej Wróżki - Olga Karpowicz, a jej Kawalera - Wiktor Dierewianko (pierwsi soliści). Zostały pojedyncze miejsca na widowni; w przypadku braku biletów zachęcamy do nabywania „wejściówek”.

Od kolejnego piątku, 20 stycznia zapraszamy na serię przedstawień „Zemsty nietoperza”. Oto jak pisała prasa …22 lata temu, przed premierą tej operetki w budowanej wówczas bydgoskiej Operze: „Ubrany w brązową wełnianą marynarkę i jaśniejszą o ton koszulę, Kobuszewski na stojąco wypowiada swoją kwestię .Twarz dyrektora Figasa rozświetla pełen czułości uśmiech, który od tej chwili powraca zawsze, gdy pojawia się aktor. Na widowni odpoczywa już cały balet i część chóru, po cichu wchodzą portierki. Z boku siada strażnik w mundurze. Każdy chce popatrzyć jak „Kobusz” próbuje(…).

Dziś repertuarowa rekordzistka liczy 116 przedstawień, w obsadzie od premiery ostało się kilkoro artystów : rolę Frosza odziedziczył po Janie Kobuszewskim Ryszard Smęda, Janusz Ratajczak- niegdyś Alfred, dziś jako Eisenstein, Małgorzata Ratajczak nadal jako Książę Gigi, Stanisław Baron jako notariusz Blind. Scenografia została poddana całkowitej renowacji, wszystkie kostiumy solistów ponownie uszyte.

W roli Alfreda wystąpią kolejno: Tadeusz Szlenkier i Szymon Rona, jako Rozalinda: Katarzyna Nowak-Stańczyk i Iwona Socha, jako Adela: Marta Ustyniak i Joanna Moskowicz, jako Falke: Sławomir Kowalewski i Przemysław Rezner.

Strauss byłby zachwycony!

„Zemsta nietoperza” w Operze Nova w styczniu i lutym’2017:

20 I godz.19.

21 I godz.19.

22 I godz.18.

25 II godz.19.

26 II godz.18.

28 II godz.19.


Add comment btn