Aktualności

Premiera Wielkiej podróży Dorotki w Sopockim Teatrze Muzycznym

Jbs20170308 004

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA PREMIERĘ MUSICALU PT.: WIELKA PODRÓŻ DOROTKI - musical stworzony przez dzieci i młodzież z Sopockiego Teatru Muzycznego Baabus Musicalis dla dzieci w asyście wspaniałych artystów.

wg L.F. Bauma w adaptacji A. Marianowicza

Gdzieś tam, gdzieś tam za tęczą … rozgrywa się pełna przygód i zaskakujących zmian akcji premiera musicalu pt.: „Wielka Podróż Dorotki”. Dorotka i jej wierny przyjaciel piesek Toto, podczas huraganu wzlatują na drzwiach stodoły wysoko i zostają przeniesieni w świat dziwów, wróżek, czarownic i innych tajemniczych istot. By wrócić do swego domu muszą pokonać wiele przeciwności a przede wszystkim dotrzeć do krainy Wielkiego Oza. Czy uda im się odnaleźć drogę do domu? Czy nikt i nic nie pokrzyżuje ich planów? O tym przekonają się wszyscy, którzy zechcą obejrzeć najnowszą premierę Sopockiego Teatru Muzycznego Baabus Musicalis.

W rolę Wielkiego Oza wcielił się znakomity aktor filmowy i teatralny Ryszard Ronczewski, a o choreografię i ruch sceniczny zadbał znany tancerz i choreograf Maciej Florek - finalista i juror znany z You Can Dance.

Spektakl zrealizowany został z udziałem Chóru Sopockiej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki pod dyrekcją Piotra Fredricha.

Reżyseria: Jadwiga Kościk vel Jagoda Jagson

Choreografia i ruch sceniczny: Maciej Florek

Scenografia: Magda Bąbel Adamowska oraz młodzi aktorzy STM Baabus Musicalis

Rearanżacja muzyczna : Joachim Łuczak

Wizualizacje: Robert Sochacki

Kostium Czarownicy: Katarzyna Konieczka

Kostium Wróżki: Aleksandra Kalkowski

Stylizacja głów: Beata Kołodziejska

Kostiumy: Magda Bąbel Adamowska, Jagoda Jagson, wyk. Jola Gorczyca, Barbara Kamińska

Charakteryzacja: Karolina Mopii

Dźwięk: Ryszard Siwy

TERMINY SPEKTAKLI:

30.03.2017 godz. 17.00 Teatr na Plaży

31.03.2017 godz. 17.00 Teatr na Plaży

2.04.2017 godz. 11.00 Teatr na Plaży

7.05.2017 godz. 11.00 Teatr na Plaży

14.05.2017 godz. 11.00 Teatr na Plaży

1.06.2017 godz. 17.00 Teatr na Plaży

4.06.2017 godz. 11.00 Teatr na Plaży

11.06.2016 godz. 11.00 Teatr na Plaży

Sopocki Teatr Muzyczny Baabus Musicalis - JEDYNY TAKI TEATR MUZYCZNY W POLSCE, w którym aktorami i twórcami są dzieci i młodzież z trójmiasta u BOKU WSPANIAŁYCH, ZNANYCH ARTYSTÓW takich jak Leszek Możdżer, Mirosław Baka, L.U.C, Leszek Bzdyl, Tomek Urbański, Ryszard Ronczewski, Cezary Morawski, Jagoda Możdżer. Nasze musicale realizowane są wyłącznie Z MUZYKĄ NA ŻYWO. Teatr realizuje wyłącznie polskie bajki z lat 60' i 70', które niegdyś były słuchowiskami POLSKIEGO RADIA, a teraz zamieniamy je w MUSICALE.

Jesteśmy właśnie przed nową premierą musicalu pt. „Wielka podróż Dorotki” - wariacji opartej na powieści L.F Bauma „Czarnoksiężnik z krainy Oz”.


Add comment btn