Aktualności

WARSZAWA. Marta Gómez na Festiwalu Skrzyżowanie Kultur 2017

02.marta gomes karlos kontreras

Kolumbijska gwiazda, Marta Gómez zaśpiewa na koncercie dla dzieci podczas Festiwalu Skrzyżowanie Kultur 2017

Jedna z najważniejszych kolumbijskich artystek młodego pokolenia, laureatka nagrody Latin Grammy za najlepszy album z muzyką dla dzieci wystąpi 24 września specjalnie dla najmłodszych mieszkańców Warszawy.

Tuż po koncercie dla dorosłych, otwierającym 23 września 13. Festiwal Skrzyżowanie Kultur, Marta Gómez zostanie o jeden dzień dłużej, by podzielić się swoją twórczością z najmłodszymi. A co o idei koncertu dla dzieci mówi sama Gómez?

Chciałam, aby ten projekt był chwilą, podczas której cała rodzina mogłaby czerpać radość z muzyki. A także, aby nasze dzieci mogły uczyć się rozumieć muzykę - jej znaczenie i żywotność; wszystkie wrażenia, które wywołuje. Mój koncert nie będzie tylko zbiorem wesołych piosenek, ale także czymś, co słania do refleksji nad macierzyństwem i ojcostwem – etapem pięknym i bolesnym, pełnym nadziei, ale i pełnym obaw. Tak, jak wygląda życie – zauważa Gómez. Utwory, które wykonuję podczas koncertu dedykowanego dzieciom, są komponowane, ułożone i nagrywane z takim samym rygorem, jak moje pozostałe dzieła.

Opowieści są inspirowane w obu przypadkach tymi samymi emocjami, wyrażone są tylko trochę inaczej. Jeśli w utworze dla dorosłych śpiewam o sile kobiet, walce imigrantów i nostalgii – przekładam to później na piosenki dla dzieci, czyli śpiewam o matkach, deszczu czy życiu ślimaka. Każde ucho przyjmie każdą nutę w taki sposób, w jaki chce i wtedy, mam nadzieję, każda nuta będzie prowadzona bezpośrednio do duszy – dodaje wokalistka.

Marta Gómez (1978) to uzdolniona wokalistka, kompozytorka i instrumentalistka reprezentująca młode pokolenie kolumbijskich artystów. Wraz ze swoim zespołem Gómez łączy różne elementy typowe dla muzyki latynoamerykańskiej: karaibskie rytmy, andyjskie nostalgiczne melodie, kolumbijskie czy boliwijskie tańce. Znakomicie splata je z latynoskim jazzem, a także popem. Marta Gómez koncertowała prawie na całym świecie, a jej utwory regularnie znajdują się na kompilacjach z najlepszą muzyką z Ameryki Południowej. Kilkukrotnie była nominowana do nagrody Latin Grammy, a w 2014 roku otrzymała ją za najlepszy album z muzyką dla dzieci pt. „Coloreando”.

MARTA GÓMEZ

Koncert dla dzieci

24 września (niedziela), godz. 11:00

Namiot festiwalowy pod PKiN

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/113130239429144/

Bilety (w cenie 15 zł) do kupienia za pośrednictwem sieci sprzedaży eBilet.pl, przez aplikację Going i GoOut.pl, a także w namiocie podczas trwania Festiwalu. Dzieci do lat 3 obowiązuje wstęp bezpłatny. Więcej informacji: www.festival.warszawa.pl .


Festiwal Skrzyżowanie Kultur odbywa się od 2005 r. Łącznie wystąpiło na nim ok. 250 artystów z 61 krajów i 6 kontynentów. Jest największą w Polsce prezentacją muzyki świata i wielokulturowości. Program wydarzenia przygotowuje Rada Programowa: Maria Pomianowska (dyrektor artystyczna), Maciej Szajkowski, Marta Dobosz, Anna Szewczuk-Czech oraz Jakub Borysiak. Organizatorem festiwalu jest Stołeczna Estrada.


Add comment btn