Aktualności

WARSZAWA. "Pociągi pod specjalnym nadzorem" w Dramatycznym

Td ppsn net snw 003

Bohumil Hrabal

POCIĄGI POD SPECJALNYM NADZOREM

przekład: Andrzej Czcibor-Piotrowski

adaptacja: Janusz Anderman

Scena na Woli im. T. Łomnickiego

PREMIERA 22.09.2017 r.

reżyseria: Jakub Krofta

scenografia, kostiumy: Aneta Suskiewicz

muzyka: SzaZa/ Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki

reżyseria świateł: Damian Pawella

projekcje: Jakub Lech

OBSADA

Otar Saralidze - Miłosz Pipka Henryk Niebudek – Zawiadowca Małgorzata Niemirska - Żona Zawiadowcy Robert Majewski - Dyżurny ruchu Całusek Mariusz Wojciechowski -Maszynista Książę Marcin Sztabiński - Grzeczny, dyrektor ruchu Piotr Siwkiewicz - Radca Murarick Martyna Kowalik- Telegrafistka Święta Agata Góral – Masza Agata Wątróbska - Wiktoria Freie

Tekst Bohumila Hrabala w adaptacji Janusza Andermana wyreżyserował Jakub Krofta. W roli młodego kolejarza Milosza, który przeżywa przemianę z chłopca w mężczyznę zobaczymy Otara Saralidze. Premiera 22 września w Teatrze Dramatycznym.

Czesi z każdej tragedii potrafią zrobić komedię. Nie inaczej jest z opowieścią o młodym kolejarzu Miloszu, który na prowincjonalnej stacji przeżywa przemianę z chłopca w mężczyznę, z tchórza w bohatera. Akcja rozgrywa się w czasie II wojny światowej, ale bohaterowie Hrabala nie pozwalają jej usunąć ze swojego życia smaku, radości i seksu. Niepowodzenie w czasie pierwszej nocy z ukochaną ważniejsze niż Hitler i okupacja? A dlaczego nie?


Add comment btn