Aktualności

GDAŃSK. "Mary Page Marlowe" w 44. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

Mary page

Teatr Wybrzeże zaprasza na 44. Dyskusyjny Klub Teatralny poświęcony spektaklowi "Mary Page Marlowe" Tracy'ego Lettsa. Weźmie w nim udział reżyser Adam Orzechowski i zespół aktorski. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 16 listopada o godzinie 21.00 na Dużej Scenie. Wstęp wolny.

"Mary Page Marlowe" to fascynujący w swojej zagadkowości portret kobiety, a równocześnie współczesny moralitet, którego karty rozrzucone są na przestrzeni blisko siedemdziesięciu lat. Autor odsłania je w sposób niechronologiczny, odnosząc się do różnych okresów życia tytułowej bohaterki, przez co sztuka działa jak mechanizm pamięci. Stopniowo przywoływane, pozornie niepowiązane ze sobą zdarzenia, z czasem układają się jednak w znaczącą całość. Patrzymy na nie podobnie jak Mary Page, która przypominając je sobie, usiłuje zrozumieć sens własnego życia.

"Spektakl Adama Orzechowskiego bywa zabawny, wzruszający, a przede wszystkim jest atrakcyjny jako opowieść. Jednocześnie to teatr psychologiczny; oglądając MARY PAGE MARLOWE, nietrudno znaleźć odniesienia do sytuacji, jakich sami doświadczamy."

Jacek Wakar, magazyn Uroda Życia

Tracy Letts

MARY PAGE MARLOWE

Przekład: Małgorzata Semil

Reżyseria: Adam Orzechowski

Scenografia: Magdalena Gajewska

Muzyka: Marcin Nenko

Dramaturgia: Radosław Paczocha

Wideo: Marek Zygmunt

Układ tańca: Wioleta Fiuk

Asystent reżysera, inspicjent, sufler: Agnieszka Szczepaniak

O DYSKUSYJNYM KLUBIE TEATRALNYM

Celem Dyskusyjnego Klubu Teatralnego jest stworzenie miejsca otwartej dyskusji pomiędzy publicznością, twórcami i współtwórcami spektaklu. Chcemy nie tylko stworzyć widzom możliwość skonfrontowania swoich wrażeń i rozmowy o przedstawieniu, ale także sprowokować do podjęcia szerszej, wychodzącej poza ramy teatru dyskusji. Wszyscy uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Teatralnego otrzymają kupony rabatowe uprawniające do zakupu 2 biletów w cenie 20 zł na spektakle grane w nadchodzącym miesiącu. Osoby, które zbiorą minimum 5 kuponów otrzymają Kartę Przyjaciela Teatru upoważniającą do rabatu przy zakupie biletów w ciągu całego sezonu.


Add comment btn