Aktualności

KATOWICE. Listopad 2017 w Teatrze Żelaznym

Shirley valentine kopia

LISTOPAD

CIAŁO OBCE

10.11 g. 19:00

Spektakl na podstawie skandalizującej powieści Rafała Ziemkiewicza.

W dwa lata po rozwodzie nasz bohater wciąż w myślach rozmawia ze swoją żoną Magdą. Nieudane małżeństwo skończyło się, gdy wyznał, że zdradzał ją z wieloma kobietami, choć… wcale nie czuł się z tym dobrze. Opowieść o człowieku, który chcąc ratować szczęście rodzinne, wpadł w wir niekończących się zdrad małżeńskich.

TRAILER SPEKTAKLU:

https://www.youtube.com/watch?v=PF7pm9nf78I

Reżyseria: Grzegorz Sobota

Występuje: Piotr Wiśniewski

bilety 30 zł

JEŚLI POLSKA NIE ZGINĘŁA, MY JA DOBIJEMY

11.11 g. 19:00

Obowiązkowa pozycja dla fanów „Dnia Świra”.

Zbiór zabawnych i prześmiewczych wierszy Marka Koterskiego staje się kanwą humorystycznego spektaklu muzycznego (koncertu?) w wykonaniu utalentowanych aktorów młodego pokolenia.

Zgnębiona, podzielona, nawiedzona, tracona - czyż można trafniej określić obecną kondycję Polski?

Marka Koterskiego rekomendować nie trzeba. Znakomity reżyser, Gombrowicz polskiej kinematografii, bezlitośnie obnaża w swych obrazach narodowe przywary, błyskotliwie punktuje słabości odmalowując portrety rodaków z okresu głębokiego PRL-u, wczesnego kapitalizmu czy współczesne.

Czy para 30-latków śpiewając zabawne i okrutne teksty autorstwa bystrego obserwatora rzeczywistości poświęcone miłości, samotności, rozczarowaniu, konsumpcjonizmowi czy zagadnieniu jednostki wobec narodu, zostawi nas bez nadziei?

Czy opowiedziana historia poza tym, że na wskroś aktualna, okaże się także uniwersalna?

Teksty piosenek: Marek Koterski

Muzyka: Marta Skóra

Występują: Marta Marzęcka - Wiśniewska, Piotr Wiśniewski

Marta Skóra - piano

Maciej Kitajewski - kontrabas

Łukasz Srokowski - instrumenty perkusyjne

BILETY 35 zł

SHIRLEY VALENTINE

16.11 G. 19:00

Spektakl w humorystyczny sposób opowiada historię kury domowej, która zajmując się domem i gotując mężowi sadzone z kartoflami zapomniała o własnych marzeniach.

Jedyną jej powierniczką jest kuchenna ściana, z którą rozmawia. Pewnego dnia dostaje od przyjaciółki zaproszenie na dwutygodniowy urlop do Grecji. Propozycja na początku wydaje się abstrakcyjna i niemożliwa do zrealizowania. Po dłuższej chwili zastanowienia, postanawia wbrew woli męża spełnić swoje marzenie.

Spektakl w wykonaniu genialnej aktorki, z wykorzystaniem dopieszczonej scenografii - perfekcyjne odwzorowanie angielskiej kuchni oraz... greckiej plaży i autentyczny zapach sadzonego z kartoflami gwarantują wspaniałą zabawę.

Spektakl przez wiele lat grany w chorzowskim Teatrze Rozrywki z ogromnym powodzeniem na deskach Teatru Żelaznego.

Wyst. Małgorzata Gadecka

Bilety 35/40 zł

JABŁKO

18.11 g. 19:00

25.11 g. 17:00

Spektakl w reżyserii Artura Barcisia, współczesna opowieści o skomplikowanej ludzkiej naturze i sprawach najważniejszych.

Utrata pracy, brak porozumienia z żoną i pragnienie nowego pcha protagonistę dramatu w ramiona młodej studentki medycyny. O ironio, tej samej, która będzie pomagała wyjść z ciężkiej choroby żonie bohatera. On także nie opuści jej w potrzebie.

Miłosny trójkąt w sytuacji ekstremalnej, pokusa, zdrada, namiętność, potrzeba bliskości, poczucie obowiązku i miłość bez zobowiązań, kryzys w związku, życie jako sztuka wyboru to tematy wokół których krąży dramat V. Thiessena.

Reżyseria: Artur Barciś

Obsada:

Marta Marzęcka-Wiśniewska

Karolina Sawka

Piotr Wiśniewski

bilety 50/35zł

PARAPETÓWKA

26.11 g. 18:00

Spektakl oparty na motywach bestselleru M. Szczygielskiego pt. „Berek”.

Bohaterami są Anna: katoliczka, zacięta „moherówa”, Paweł: „typowy gej”, którzy pałają do siebie ideologiczną nienawiścią.

Od lat ich ciężko wypracowany rytm dnia polegający m.in. na uprzykrzaniu sobie wzajemnie życie demonstrując swą nienawiść zawsze i wszędzie, zostaje zaburzony, gdy Anna staje się ofiarą wypadku. Jedyną osobą, która może jej udzielić pomocy, jest Paweł.

Z pozoru lekka komedia uświadamia nam, jak nasze emocje, uczucia, zachowania, wybory potrafią nas tłamsić, przytłaczać.

BILETY:

50/35,-

Reżyseria: Ewa Błachnio

Występują:

Ewa Błachnio

Marta Marzęcka

Jacek L. Zawada

Piotr Wiśniewski

Rezerwacje:

577 380 377

lub na

www.teatrzelazny.pl

Budynek dworca PKP Katowice Piotrowice

ul. Armii Krajowej 40


Add comment btn