Aktualności

KRAKÓW. Kolacje na Batorym z Teatrem Komedia

Batory

KOLACJA TEATRALNA NA BATORYM

SPEKTAKL „MĄŻ I ŻONA”

Po Mazurskim Rejsie Komediowym i Morskim Festiwalu Komediowym, Krakowski Teatr Komedia ruszył z kolejnym cyklem. 25 września w Krakowie, rozpoczął format „Komedia na Batorym 2017” Kolacje Teatralne, który potrwa do końca roku. 30 października na statku C.C. Stefan Batory wybrzmi klasyka teatralna - ”Mąż i Żona” Aleksandra Fredry, w reżyserii Macieja Luśni. Ponadto, Krakowski Teatr Komedia przygotował dla widzów niespodziankę. Wieczór uświetni znakomity krakowski artysta i Ambasador Krakowskiego Teatru Komedia-Jacek Wójcicki.

Kolacje teatralne „Komedia na Batorym 2017” to cykl spotkań, podczas których widzowie będą mieli okazję obcować z kulturą i przy okazji miło spędzić czas na eleganckiej kolacji na statku Batory, zacumowanym na Wiśle u stóp Zamku Wawel. W tak magicznych okolicznościach, będzie można podziwiać spektakl, który w XIX wieku wzbudził sporo kontrowersji, a do dziś uchodzi za najlepszą i najfrywolniejszą sztukę Fredry. „Mąż i żona” – czyli przyjaciel przyjacielowi rogaczem. Genialny Aleksander hrabia Fredro opisał zawsze aktualny problem zdrady, więc dopóki będą: mąż, żona i przyjaciel, dopóty trofea myśliwskie nie tylko dla ozdoby będą wisiały, ale ku przestrodze. Spektakl wyreżyserował Maciej Luśnia w smacznej, wyrafinowanej konwencji lat dwudziestych ubiegłego stulecia. Na tym nie koniec. Krakowski Teatr Komedia słynie z Ambasadorów swojego teatru. Są nimi m.in. Ewa Kuklińska, Krzysztof Daukszewicz,Dariusz Gnatowski. Ostatnio, nowym Ambasadorem został ceniony,krakowski artysta Jacek Wójcicki i to on uświetni wieczór 30 października swoim występem.

Podczas kolacji teatralnych „Komedia na Batorym 2017” widzowie będą mieli okazję zobaczyć, również inne spektakle Krakowskiego Teatru Komedia: „Trzy razy łóżko” - komedię o miłości, małżeńskich wzlotach i upadkach, ogniu i nudzie w związku oraz „Viagrę i chryzantemy” o burzliwych i namiętnych relacjach nieokrzesanego kamieniarza i dystyngowanej wdowy.

Krakowski Teatr Komedia wystawia tylko polskie spektakle komediowe. Współpracuje ze znakomitymi artystami m.in. Anną Cieślak, Ewą Dałkowską, Markiem Siudymem, Dariuszem Gnatowskim. W tym roku Krakowski Teatr Komedia - jako pierwszy teatr w Polsce - otrzymał statuetkę Laureata podczas Gali XXVII edycji konkursu TERAZ POLSKA za produkcję i eksploatację spektakli teatralnych.

NAJNOWSZY REPERTUAR KRAKOWSKIEGO TEATRU KOMEDIA:

Komedia na Batorym 2017, Bulwar Czerwieński, Kraków

30.10, godz. 19.00 - „Mąż i żona”

27.11, godz. 19.00 - „Viagra i chryzantemy”

18.12, godz. 19.00 - „Trzy razy łóżko”

Bilety są do nabycia w restauracji Batory przy Bulwarze Czerwieńskim w Krakowie, w sieci punktów informacji miejskiej InfoKraków oraz na portalach: http://krakowski-teatr-komedia.pl i www.ewejsciowki.pl.

Więcej informacji: http://krakowski-teatr-komedia.pl http://facebook.com/KrakowskiTeatrKomedia

Krakowski Teatr Komedia, znany z wystawiania polskich sztuk komediowych, powstał w 2012 roku (wcześniej pod nazwą Teatr Komedia Kraków). Jego założycielem jest ceniony muzyk, tekściarz, reżyser i producent teatralny - Jan Jakub Należyty. Od stycznia 2016 roku, dzięki wsparciu prywatnych inwestorów - Mariusza i Anny Stasiak-Apelskich oraz zmianą formy prawnej na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, Krakowski Teatr Komedia zyskał nowe możliwości rozwoju. W tym roku, podczas XXVII Gali konkursu „Teraz Polska”, teatr został odznaczony statuetką „Teraz Polska” za najlepsze produkty i usługi. Tym samym Krakowski Teatr Komedia stał się pierwszym, polskim i jedynym teatrem, który uzyskał tę nagrodę.

Jan Jakub Należyty pomysłodawca Krakowskiego Teatru Komedia, artysta wszechstronny - muzyk, aktor, piosenkarz, autor tekstów piosenek, satyryk, konferansjer, reżyser, a od 2008 roku autor i producent znanych i cenionych sztuk teatralnych. Karierę sceniczną rozpoczął w wieku 16 lat. Dwa lata później zdobył Nagrodę Grand Prix im. Karola Musioła w konkursie „Promocje” na XX Festiwalu Polskiej Piosenki Opole, w 1984 roku wyróżnienie w kategorii recitali na Ogólnopolskich Spotkaniach Estradowych w Rzeszowie „OSET 84” oraz II Nagrodę na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 1985 roku. Okrzyknięto go wówczas odkryciem i nietuzinkową osobowością estradową. Od zawsze fascynowała go piosenka francuska. Jednym z najważniejszych wydarzeń w jego karierze jest recital utworów Jacquesa Brela pt. „Jef…”, zarejestrowany przez TVP Kultura, gdzie gościem specjalnym była wdowa po wielkim artyście oraz spektakl muzyczny w Teatrze Dramatycznym w Płocku „Miłość… i więcej nic”, czyli miłość opowiedziana nieśmiertelnymi piosenkami Aznavoura, Brela, Brassensa, Becauda i Okudżawy. Jan Jakub Należyty miał również recital utworów Georgesa Brassensa „Ja jestem jak ten chwast” w TVP 2. Zagranicą występował z piosenką francuską m.in. w Kopenhadze, Helsinkach i Dusseldorfie. Z kolei jako tekściarz współpracował m.in.: ze Zbigniewem Wodeckim, Ewą Błaszczyk, Maciejem Damięckim, Teatrem STU w Krakowie, dla którego opracował polskie teksty dla piosenek Judy Garland do sztuki „Na końcu tęczy…” w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego.

Jan Jakub Należyty występował ponadto w licznych kabaretach m.in.: „Pod Egidą”, „Szerszeń” Ludwika Klekowa, „Warsztat” Związku Autorów i Kompozytorów ZAKR, „Zadyma o Siudyma” z Markiem Siudymem, „Grzechu wart” z Adrianną Biedrzyńską, Ewą Kuklińską i Katarzyną Żak. Brał udział w kabaretonach podczas Festiwalu Piosenki w Opolu. Jako aktor, reżyser i autor sukcesy także odnosił m.in. w recitalu autorskim na scenie Teatru Stara Prochownia, w spektaklach muzycznych „Dolores, ech…Dolores” z Katarzyną Żak w Teatrze „Rampa” w Warszawie, „Zakochany Paryż” w Kieleckim Centrum Kultury, gdzie występował z Beatą Rybotycką, Joanną Kulig i Januszem Radkiem oraz „Gigi l’Amoroso” w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku.

Od 2008 roku pisze sztuki teatralne. Jest autorem takich hitów jak, „Andropauza męska rzecz, czyli zdecydowana odpowiedź na Klimakterium”, „Andropauza 2, czyli męska rzecz być z kobietą”, „Dieta cud - komedia odchudzająca” i komedia małżeńska „Trzy razy łóżko”, która głosami widzów wygrała I Ogólnopolski Konkurs Małych Form Dramaturgicznych 1-2-3, organizowany przez Teatr Dramatyczny w Białymstoku. Dla Teatru Kamienica w Warszawie napisał „Mojego dzikusa” (z Emilianem Kamińskim), monodram „Ta cisza to ja” oraz „Piękne panie i panowie” - montaż przedwojennych utworów kabaretowych, a dla Teatru Dramatycznego w Białymstoku „Baby blues albo zachcianki”.


Add comment btn