Aktualności

WARSZAWA. Between Sirens Jeremy’ego Wade’a w CSW

Image001

Zapraszamy na performans

Between Sirens

Jeremy’ego Wade’a

w ramach PTV. Performans TV Odcinek 3

9/12/2017, 20:00

10/12/2017, 20:00

Laboratorium, Sala im. W. Krukowskiego

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Bezpłatne zaproszenia dla jednej osoby

RSVP do 7/12/2017, performans@u-jazdowski.pl

Najnowsza praca amerykańskiego choreografa Jeremy’ego Wade’a zatytułowana Between Sirens [Wśród syren] to czarna komedia, będąca efektem zainteresowania artysty zjawiskiem braku troski o innych w świecie, w którym dochodzi do eskalacji przemocy i degradacji środowiskowej i gdzie obowiązują coraz bardziej abstrakcyjne reguły ekonomiczne.

Wade zaprosił do współpracy berlińskich artystów, by wspólnie zajęli się polityką troski. Between Sirens wzywa do walki o dowartościowanie tej kategorii i zapewnienie sobie przetrwania mimo rozgłaszanych nawoływań do wyzysku samego siebie. Performans prezentuje polityczną fikcję, nieudany program telewizyjny, rytuał żałobny, ruch polityczny, instrukcje obsługi dla tych, którzy chcieliby przywrócić do życia utracone formy wsparcia i maszynę reprodukującą wszystko, czego potrzeba, by poczuć się kochanym i otoczonym troską. W niekończącym się globalnym kryzysie oferujemy chwilę przerwy czy wręcz oazę – jeśli potrzebujecie wsparcia, przyłączcie się do nas. Będziemy wśród syren!

Występują

Olympia Bukkakis, Mmakgosi Kgabi, Jeremy Wade

Jeremy Wade

Jest performerem i kuratorem. Za swój pierwszy spektakl zatytułowany Glory, zrealizowany w nowojorskim Dance Theatre Workshop w 2006 roku, otrzymał nagrodę Bessie. Od tamtej pory mieszka w Berlinie i blisko współpracuje z teatrem HAU Hebbel am Ufer. Jego najnowsze produkcje to Together Forever, Death Asshole Rave Video i DrawnOnward. Pracuje jako nauczyciel i kurator, produkuje i prowadzi ekstatyczne wydarzenia, serial, festiwale i sympozja, jak choćby Politic of Ecstasy, The Great Big Togetherness i Who Cares.

Between Sirens to część projektu The Battlefield Nurse realizowanego przez Jeremy’ego Wade’a w teatrze HAU Hebbel am Ufer w Berlinie i Gessnerallee w Zurychu, dzięki wsparciu finansowemu Haptstadtkulturfonds i Senatsverwaltung für Kultur und Europa. Projekt Beetween Sirens powstał w ramach programu PTV. Performance TV.

PTV. Performans TV

10–12 /2017

Udział biorą

Oreet Ashery, Marie de Brugerolle, CONGLOMERATE TV, Krzysztof Garbaczewski, Chus Martinez, Dominika Olszowy, Michael Portnoy, Jeremy Wade, Marta Ziółek i inni

Kuratorki

Agnieszka Sosnowska, Joanna Zielińska

Więcej

http://u-jazdowski.pl/program/perfo/ptv-performans-tv/ptv-performans-tv-odc3?tid=t_content

http://u-jazdowski.pl/program/perfo/ptv-performans-tv


Add comment btn