Aktualności

WARSZAWA. Pijana Sypilania i świąteczny spektakl dla zakochanych

Fot. pink

TEATR PIJANA SYPIALNIA

WIDOWISKO KOMEDIOWE „SZTUCZKI”

15 GRUDNIA / 19.30 / DOM KULTURY KADR

WYDARZENIE NA FACEBOOKU: https://web.facebook.com/events/2035262140040652/

BILETY: 20 ZŁ

DO NABYCIA PRZEZ INTERNET TUTAJ: https://biletyna.pl/event/sector/id/138529 ORAZ W KASIE DOMU KULTURY KADR

ZAKOCHAJ SIĘ PRZED ŚWIĘTAMI

Romantyczny spacer Krakowskim Przedmieściem i wizyta w teatrze – to pomysł Pijanej Sypialni na święta. W nowoczesnym Domu Kultury KADR 15 grudnia, artyści pokażą swoją najnowszą komedię „Sztuczki” z muzyką na żywo. A o spacer musisz zadbać sam! Sebastian Słomiński, reżyser spektaklu: „Sztuczki” to spektakl dla każdego. Opowiadamy historię prowincjonalnego teatru, w którym dyrektor… zamknął w szafce kawę. Zespół artystyczny buntuje się przeciwko jego nieporadnym rządom. Teatr Pijana Sypialnia za pomocą „Sztuczek”, kolejny raz podejmuje próbę przywołania zapomnianej konwencji - komedii dell’arte. Nie zabraknie więc dowcipnego Arlekina, zakochanej służącej i party amantów.

„Sztuczki” to spektakl, w którym przenosimy się do Świrzewia. Zespół tamtejszego teatru pracuje nad starą ramotą a la Carlo Goldoni - amant kocha amantkę, służąca służącego (bez wzajemności), a Arlekin jak zwykle miesza i pajacuje. Inspicjentka jest na skraju załamania nerwowego. Do teatru przybywa pani sponsor, ze swoim nowym pieszczoszkiem – gwiazdą teatru niemieckiego. Grozi wycofaniem się ze sprawowania swojego mecenatu. Wszystkiemu towarzyszy muzyka na żywo wykonywana przez orkiestrę Teatru Pijana Sypialnia. Sławek Narloch, dyrektor Teatru Pijana Sypialnia: Przykładamy wielką wagę do miejsc, w których się pokazujemy. Po raz pierwszy zagramy w Domu Kultury KADR, czyli nowo otwartej placówce z nowoczesną salą widowiskową. Dla widzów i aktorów samo przebywanie w tym miejscu daje niezwykłą przyjemność.

Teatr Pijana Sypialnia to największy niezależny teatr w kraju, założony wiosną 2012 roku w Warszawie przez aktorów, tancerzy, muzyków i wokalistów. Obecnie zespół tworzy ponad 100 artystów pracujących w sekcji aktorskiej, Filharmonii Pijanej Sypialni, Zespole Wokalnym oraz w zespole tanecznym „Woda na młyn”. Autorskie widowiska oraz koncerty realizowane przez Teatr Pijana Sypialnia prezentowane są w tradycyjnych salach teatralnych, ale równie często w zaskakujących przestrzeniach postindustrialnych i w plenerze. Uznanie widzów i rozgłos Pijana Sypialnia zdobyła swoim autorskim cyklem „Teatr na leżakach”, w ramach którego spektakle pokazywane są w modnych, letnich miejscówkach. Mówi się o „zjawisku Pijanej Sypialni”, „teatrze vintage”.

TWÓRCY SPEKTAKLU:

KOSTIUMY Gabriel Franczak

CHOREOGRAFIA Marusz Żwierko / Blanka Miętkiewicz

SCENOGRAFIA Julita Tomasik / Michał Zieliński

OPRACOWANIE MUZYCZNE Daniel Zieliński

SCENARIUSZ Karolina Lichocińska

REŻYSERIA Sebastian M. Słomiński

AKTORZY

Paula Dulla jako Amantka (Kamilla Rubato)

Aleksandra Gajek jako Szatniarka (Maryla Pracz)

Aleksandra Iwanowska jako Kasjerka (Jadwiga Mosiądz)

Katarzyna Lasota jako Sponsorka (Adrianna Rubato)

Karolina Lichocińska jako Służąca (Malwina Bąk)

Blanka Miętkiewicz jako Inspicjentka (Renata Tąpińska)

Dominik Lubecki jako Amant (Antoni Borowiński)

Jakub Pawlak jako Służący (Józef Bimbał)

Michał Zieliński jako Dyrektor (Tomasz Mędziński)

Mariusz Żwierko jako Niemiecka Gwiazda (Hans Szans)

ORKIESTRA

Flet – Anita Kander–Marchewka

Skrzypce – Magdalena Górska / Joanna Pomykała

Altówka – Maria Wierzbicka

Fagot – Katarzyna Wasiak


Add comment btn