Aktualności

GORZÓW WLKP. Najbliższe propozycje Teatru Osterwy

Brat naszego boga

Teatr im. J. Osterwy zaprasza na wydarzenia:

„TYGRYS TAŃCZY DLA SZU-HIN”

9 grudnia /sobota/ godz. 16.00

Twórcy spektaklu zabierają małych widzów w egzotyczną podróż do baśniowych Chin – krainy pełnej dobrych smoków, tańczących tygrysów, życzliwych, a nawet złośliwych duchów, które zamieszkują wyobraźnię ludzi Dalekiego Wschodu. Przewodniczką po tym niezwykłym świecie jest zabawna i nieustraszona dziewczynka o imieniu Szu-Hin. Zrobi ona wszystko, aby nakłonić swego chorego braciszka do zjedzenia cudownego lekarstwa. Spełni wszelkie jego fantastyczne życzenia, nie cofnie się przed niczym, nawet jeśli ma to oznaczać sprowadzenie do domu magicznych postaci.

Czas trwania: 90 min /z przerwą/

Cena biletów N:25 zł, U: 22 zł, S: 19 zł

„BRAT NASZEGO BOGA” - inicjatywy aktorskie

8 grudnia /piątek/ godz. 20.00

„Brat naszego Boga” to historia życia i drogi duchowej św. Brata Alberta Chmielowskiego. Akcja spektaklu opartego na dramacie Karola Wojtyły przenosi widzów do pracowni artystycznej Adama Chmielowskiego (Mikołaj Kwiatkowski), który właśnie pracuje nad swoim najnowszych obrazem. Niespodziewanie odwiedza go tajemniczy Rewolucjonista (Dominik Jakubczak), który stara się przekonać wrażliwego malarza do buntu i społecznej przemiany. Chmielowski czuje w sobie wewnętrzny głos, który mówi mu, że pomóc jednemu człowiekowi, to jak pomóc całemu światu. Pewnego dnia, na jednej z ulic miasta, Adam spotyka biedną rodzinę, która koczuje tam od dłuższego czasu…

/opracowanie: Hanna Kaup/

Scena Kameralna

Cena biletów N:25 zł, U: 22 zł, S: 19 zł

W Teatrze im. Juliusza Osterwy trwają ostatnie przygotowania do spektaklu, który powstaje specjalnie dla seniorów i docelowo zostanie zaprezentowany mieszkańcom czterech domów opieki społecznej. „Czy umiesz gwizdać, Johanno?” napisał Ulf Stark, jeden z najbardziej cenionych i lubianych szwedzkich autorów, który z właściwym sobie humorem oraz świeżością porusza tematy trudne i ważne. Reżyserką spektaklu jest Beata Chorążykiewicz, muzykę stworzył Marek Zalewski, a kostiumy i scenografię zaprojektowała Natalia Kołodziej.

„CZY UMIESZ GWIZDAĆ, JOHANNO?”

„Czy umiesz gwizdać, Johanno?” jest opowieścią o przyjaźni i relacji pomiędzy przedstawicielami dwóch pokoleń, o tym co jest cenne i ważne w życiu, a także trudne do oswojenia i jednocześnie nieuniknione. Berra i Uffe to dwaj mali, rezolutni przyjaciele. Berra zazdrości koledze czegoś, o czym w głębi serca skrycie marzy. Chłopiec bardzo chciałby mieć własnego, osobistego i jedynego w swoim rodzaju…dziadka. Uffe postanawia pomóc koledze i zabiera go do domu opieki społecznej, gdzie pierwszą osobą, którą spotykają chłopcy jest starszy pan o imieniu Nils. W ten sposób rozpoczyna się historia niezwykłej przyjaźni, pełnej nieoczekiwanych momentów, które czasem wzruszą widzów, innym razem wywołają na ich twarzach serdeczny uśmiech.

W spektaklu, obok Michała Anioła, wystąpi dwóch chłopców, uczniów szkoły podstawowej – Wiktor Grzegory i Franciszek Nędza (odtwórcy tytułowej roli Małego Księcia w spe Cezarego Domagały). Spektakl powstaje w ramach projektu „Młodzież kulturalnie dla seniorów”, który otrzymał dofinansowanie od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W przyszłym tygodniu zostanie zaprezentowany w czterech domach opieki społecznej na terenie województwa lubuskiego:


Add comment btn