Aktualności

GDAŃSK. Mariusz Szczygieł w Centrum św. Jana

Mariuszszczygie%c5%82

"Projekt: Prawda muzycznie" Mariusza Szczygła i zespołu Res Factum

Centrum św. Jana, 17-03-2018

Projekt: prawda muzycznie jest efektem spotkania trojga muzyków z Mariuszem Szczygłem. Słowa spotkały się z dźwiękiem kreowanym na żywo. Nie są to jednak słowa do piosenek. To miniatury reporterskie z kultowej książki „Projekt: prawda”. O cudzym lub własnym życiu autora. Podane przez autora z muzyką, którą trudno zakwalifikować.

Mariusz Szczygieł

Reporter, pisarz. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Reporter tygodnika "Na przełaj". Autor reportaży "Gazety Wyborczej", współautor i prowadzący talk show "Na każdy temat" w telewizji Polsat. Wykładowca w Europejskim Studium Dziennikarstwa - Ecole Superieure de Journalisme de Lille i na Uniwersytetcie Warszawskim. Zastępca szefa dodatku "Duży Format" "Gazety Wyborczej" i zastępcą kierownika działu reportażu w tym tytule. Jest współzałożycielem wydawnictwa Dowody na istnienie w ramach fundacji Instytut Reportażu.

Res Factum!

Nina Nu – śpiewaczka, intuicjonistka. Współpracowała m.in. z Olgą Lipińską, Jackiem Fedorowiczem, Teatrem Syrena w Warszawie i Teatrem Muzycznym w Gdyni, z zespołami H2O, Analog, Wiolonczele z miasta, Żywiołak. Jest członkinią kolektywu improwizatorskiego Grupa Ludzi, duetów: z Pawłem Gawlikiem (Chili Folk Games) oraz z Michałem Zygmuntem. Jej głos można usłyszeć w bajkach, które dubbinguje. Uczy śpiewu.

Marcin Krzyżanowski - wiolonczelista, kompozytor, performer, teoretyk nowej sztuki. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, współpracował z performerami i realizował projekty z pogranicza sztuk oraz autorskie programy telewizyjne o sztuce awangardowej w TVP. Współautor programów: Chimera, Noc Cykad, Art.-noc, Pasmo hipermultimedialne Marcina K., Folkowe Nuty.

Tadeusz Sudnik - muzyk, kompozytor, jazzman, realizator dźwięku, twórca spektakli multimedialnych. Pracował w Studio Eksperymentalnym Polskiego Radia w Warszawie. Koncertował i nagrywał płyty w zespołach m.in. Helmuta Nadolskiego, Adama Pierończyka, Tomasza Stańko. Grał m.in. z Sonny Sharockiem, Peterem Gigerem, Don Um Romao, Antymosem Apostolisem, Michałem Miśkiewiczem, Januszem Skowronem, Mamadou Diouf, Gunnarem Geise oraz z Berliner Composers Ansamble.

START: godz. 19.00

WSTĘP: bilety dostępne online na interticket.pl oraz w cenie

20 zł w przedsprzedaży w Księgarni PWN, ul. Korzenna 33/35, pn-pt. 10:00 - 18:00, sob. 10:00 - 15:00

30 zł na godzinę przed koncertem w Centrum św. Jan

Wydarzenie towarzyszące Gdańskim Targom Książki


Add comment btn