Aktualności

WARSZAWA. GARDEROBA już za tydzień!

5x2 2102 wyborcza 1 (1)

Festiwal Teatrów Niezależnych GARDEROBA za tydzień!

Zapraszamy na ogólnopolski XIX Festiwal Teatrów Niezależnych GARDEROBA, który odbędzie się w dniach 22-24 marca 2018 roku w Białołęckim Ośrodku Kultury!

XIX Festiwal Teatrów Niezależnych GARDEROBA

22-24 marca 2018, Białołęcki Ośrodek Kultury

Sceny: van Gogha 1, Głębocka 66

Pełny program, bilety: goo.gl/Pv6Lse

Link do filmu z zaproszeniem na Festiwal: https://vimeo.com/260007513

"Garderoba" to jedno z najważniejszych cyklicznych wydarzeń artystycznych Białołęckiego Ośrodka Kultury i jednocześnie wielkie ogólnopolskie święto miłośników teatru. Podczas Festiwalu spotykają się, wymieniając doświadczenia, najlepsze zespoły z całego kraju. Ma on charakter otwartego dla publiczności przeglądu połączonego z konkursem, w trakcie którego jury przyznaje nagrody finansowe w czterech kategoriach: najciekawsza inscenizacja, najlepszy reżyser, najlepsza aktorka oraz najlepszy aktor.

Spektaklom konkursowym towarzyszą pokazy specjalne, koncerty, warsztaty i spotkania. W tym roku program urozmaicony będzie pokazem mistrzowskim przedstawienia „Orestes” w reżyserii Michała Zadary z CENTRALI oraz koncertami Justyny Jary Pompadur z projektem "Krwawe ballady" i duetu Rebeka.

W konkursie głównym zobaczymy 10 spektakli teatrów z całej Polski:

  1. „Deklaracja 6888” Teatr OdRuchu

  2. „Rok 1913” Teatr From Poland

  3. „Rokcy Babloa” Teatr Alatyr

  4. „Sam” Przemysław Wasilkowski

  5. „Gnienie” Teatr T.C.R.

  6. „Zupa rybna w Odessie" Sebastian Ryś

  7. „#[+#@!? (słowo na G)” Teatr Układ Formalny

  8. „Bez przesady” Magdalena Bochan-Jachimek

  9. „Sorok Dniej” Grupa "Zatrzymać Obrotówkę"

  10. „Pierwszy raz” Teatr Białe Słonie

Jury, które będzie ocenia inscenizacje, to wybitni przedstawiciele środowiska teatralnego. W tegorocznym jury zasiądzie Joanna Trzepiecińska, aktorka teatralna i filmowa, Jacek Kopciński, redaktor naczelny miesięcznika „Teatr” oraz reżyser teatralny – Jarosław Kilian, który jest związany z „Garderobą” od pierwszej edycji. Oprócz profesjonalnego jury zmagania zespołów oceniać i nagradzać będzie tzw. Loża Teatrów Białołęckich, w skład której wejdą przedstawiciele teatrów działających w BOK.

Do zobaczenia na Festiwalu!


Add comment btn