Gliwa sylwia

Sylwia Gliwa

ukończona szkoła

Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza
Warszawa

BIOGRAFIA:


(ur. 1978)

Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej z 2001 roku. W latach 2001-2003 należała do zespołu warszawskiego Teatru Współczesnego, w którym zagrała w spektaklach Agnieszki Glińskiej: Katię w „Barbarzyńcach” Maksyma Gorkiego i Niewidomą dziewczynę w „Bambini di Praga” Bogumila Hrabala. Zagrała także Lizę – Katarzynę Iwanownę – Gruszę w „Braciach K.” (F. Dostojewski, reż. A. Bubień) w Teatrze Miejskim w Gdyni oraz Lili w „Czerwonych kometach” (A. Sauter i B. Studlar, reż. J. Tumidajski) w Tarnowskim Teatrze im. Solskiego.

Ma na swoim koncie także role w spektaklach Teatru Telewizji: Iwony Kowman w spektaklu „Śmierć za śmierć czyli dobry chłopiec” (M. Bukowski, reż. W. Kowalski), Dziewczyny w „Operze mydlanej” (G. Spiro, reż. R. Bugajski) oraz Sylwii w „Odszkodowaniu” (M. Bukowski, reż. W. Kowalski). Grała także w filmach, między innymi w: „Zakochanej dziewczynie” Tomasza Świątkowskiego, „Karolu. Człowieku, który został papieżem” Giacomo Battiato, „Siedmiu grzechach popcooltury” Adama Bortnowskiego i Domana Nowakowskiego oraz „Dzisiaj jest piątek” Pawła Narożnika. Występowała także w serialach telewizyjnych, między innymi w: „Na Wspólnej”, „Doręczycielu” i „Ranczo”.

W Laboratorium Dramatu wzięła udział w czytaniu „Villi dei Misteri” Helumta Kajzara w reżyserii Jarosława Tumidajskiego.

czytaj więcej

PerformancesSpektakle

114209 81431bd7c
30/04/18

KONTRABANDA

Teatr Komedia , Warszawa 
Reżyseria: John Weisgerber
Obsada: Łukasz Lewandowski, Piotr Zelt, Rafał Cieszyński
Najbliższy spektakl: 05/06/2018
**Teatr Komedia poszedł za ciosem i po znakomicie przyjętym „Interesie życia” wprowadził na scenę napisany jedenaście lat później dramat „Too…
Performance l layout bocian 1
30/04/18

Trzecia młodość Bociana

Teatr Kamienica , Warszawa 
Reżyseria: Emilian Kamiński
Obsada: Emilian Kamiński, Sylwia Gliwa, Wojciech Solarz
Najbliższy spektakl: 26/05/2018
**Najnowsza premiera w Teatrze Kamienica, spektakl komediowy z nutą powagi i romantyzmu w tle, czyli „Trzecia młodość Bociana”, to znakomita …

Add comment btn