Palka a

Adam Palka

BIOGRAFIA:


Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie śpiewu solowego profesora Floriana Skulskiego. Obecnie asystent prof. Skulskiego.

Prowadzi aktywną działalność artystyczną; występował w Niemczech, Francji, na Węgrzech i w Rosji. Brał udział w światowej premierze opery Kasserna Comedy of a dumb wife. W roku 2006 został zaproszony do realizacji koncertowego wykonania partii Hally'ego we Włoszce w Algierze, pod batutą maestro Wojciecha Michniewskiego, z Ewą Podleś i Giovannim Bottą w rolach głównych.

W 2007 roku był stypendystą Teatro Lirico Sperimentale w Spoleto, gdzie przygotowywał partię Don Basilia w Cyruliku sewilskim.

W 2008 roku podczas festiwalu operowego pod patronatem Mezzo TV w Szeged (Węgry) wykonał partię Collatiniusa w operze Benjamina Brittena Gwałtu na Lukrecji.

Od roku 2005 współpracuje z Państwową Operą Bałtycką, gdzie wystąpił w parti Mosera w Zbójcach, Pirro i Acciano w Lombardczykach, Doktora w Traviacie, Komisarza w Madama Butterfly, Angelottiego w Tosce, Zbigniewa w Nie takim strasznym dworze i Strasznym dworze, Collina w Cyganerii, Sparafucile w Rigoletto, Masetto i Leporello w Don Giovanni Collatiniusa w Gwałcie na Lukrecji oraz Figara w Weselu Figara.

W marcu 2008 r. debiutował na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie partią Sparafucile w Rigoletcie Verdiego.

Za znakomite osiągnięcia artystyczne został wyróżniony w marcu 2009 roku nagrodą teatralną Marszałka woj. pomorskiego oraz nagrodą teatralną Miasta Gdańska.

czytaj więcej

PerformancesSpektakle

Molier pocieszne wykwintnisie
08/03/18

Pocieszne Wykwintnisie

Teatr Praska 52, Kraków
Reżyseria: Jan Korwin-Kochanowski
Obsada: Adam Palka, Jacek Janosz, Daniel Piskorz
Najbliższy spektakl: brak
Wilhelm tell plakat
08/08/16

WILHELM TELL

Teatr Wielki - Opera Narodowa , Warszawa 
Reżyseria: David Pountney
Obsada: Adam Kruszewski, Bernadetta Grabias, Adam Palka
Najbliższy spektakl: brak
Premiera „Guillaume Tell” odbyła się w 1829 roku, kiedy Gioacchino Rossini miał 37 lat. Przez pozostałe 39 lat życia nie napisał już żadnej o…
Cyberiada net
19/01/15

Cyberiada

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki, Poznań
Reżyseria: Ran Arthur Braun
Obsada: Janusz Andrzejewski, Vera Baniewicz, Marek Szymański
Najbliższy spektakl: brak
W niedzielny wieczór do Teatru Wielkiego podążały rzesze wielbicieli powieściopisarstwa Stanisława Lema. W świątyni sztuki, którą jest Opera …

Add comment btn