Teaser

KOLACJA KANIBALI

Teatr Polonia 

Warszawa 

premiera: 06/11/2014
ul. Marszałkowska 56 (wejście od ul. Pięknej] ,
Warszawa 

czas trwania spektaklu:
110min
* wg rankingu teatrdlawas.pl

Najbliższe spekakle:

10/01/2018 19:30

11/01/2018 19:30

Ceny biletów od
48zł
Ceny wejściówek od
30zł

OPIS SPEKTAKLU:

reżyseria: Borys Lankosz


W 1942 r. w okupowanej Francji siedmioro przyjaciόł spotyka się na urodzinach pani domu. Impreza toczy się bez zakłόceń, aż do momentu zastrzelenia dwόch niemieckich oficerόw pod oknami kamienicy. Nagle w mieszkaniu pojawia się oficer SS, składając gospodarzom i gościom propozycję, której żadne z nich nawet nie mogło sobie wcześniej wyobrazić... Premiera "Kolacji kanibali" odbyła się w Paryżu 14 wrzesnia 2010 roku. W tym samym czasie sztuka była wystawiana rόwnocześnie w Szwajcarii i Belgii. Od tej pory „Kolacja Kanibali” zdobyła 3 Moliery i będzie niebawem grana w Niemczech i we Włoszech. W Paryżu natomiast przedstawienie zostało przeniesione do Teatru Palais-Royal, gdzie niedawno świętowano 700. spektakl. UWAGA - w spektaklu wykorzystywany jest stroboskop!

Recenzje

Dyskretny urok bydlęctwa

Rok 1942. Niemcy walczą pod Stalingradem, trwają alianckie bombardowania. W tym czasie w okupowanej Francji ma odbyć się uroczystość urodzin młodej Sophie. Dają jednak o sobie znać braki w zaopatrzeniu – mąż dziewczyny, Victor, musi golić się starą maszynką, małżeństwo nie ma nawet mydła. Przybywają goście, paru z nich przynosi alkohol i prowiant. Nagle za oknami dochodzi do strzelaniny. Atmosfera towarzyskiego święta zostaje naruszona przez przybycie kapitana gestapo – Kaubacha. Sztuka Vahégo Katchy zaczyna się zatem jak u Hitchcocka – najpierw jest trzęsienie ziemi, a potem napięcie tylko rośnie. Tekst Francuza powstał blisko pół wieku temu, ale na scenie pojawił się dopiero w 2010 roku dzięki adaptacji Juliena Sibre’a. Paryska premiera odniosła olbrzymi sukces, niestety autorowi niedane było dożyć tego dnia… Warszawska wersja ,,Kolacji drapieżców” (tak właściwie powinno brzmieć tłumaczenie tytułu) pojawiła się dzięki zaangażowaniu Borysa Lankosza. Spektakl jest teatralnym debiutem … czytaj więcej

Add review btn
Autor: Neta Meaningless
02/09/16

Spektakl świetny, dynamiczny, fabuła kojarzyła mi się z "Ceną" Łysiaka. Arcyciekawe studium zachowań ludzkich w stanie zagrożenia. Atmosfera gęstnieje z każdą chwilą, z bohaterów wyłażą najniższe instynkty, możemy się przekonać jak mało człowiek o sobie wie, jak szybko traci godność i jak łatwo przekracza moralne granice. A najgorsza jest myśl, że będąc postawieni w sytuacji bohaterów spektaklu bylibyśmy tak samo bezwzględni. Rafał Mohr doskonały!

Autor: Robert trębicki
17/05/15

zbyt długie ciągnące się przedstawienie, stroboskop, achtorka Grzybek ( jakbym reklamę oglądał - sztuczno-twardo-statycznie) oraz momenty zastoju i ciszy scenicznej to minusy spektaklu różnorodność postaci, ciekawa scenografia, fajnie rozładowanie emocji czarnym humorem, zwracające uwagę aktorstwo Rafała Mohra i Grzegorza Stosza. warto zobaczyć w weekendowy wieczór.