Anio%c5%82y plakat 23 29.10

ANIOŁY W AMERYCE

TR Warszawa 

Warszawa 

premiera: 17/02/2007
ul. Marszałkowska 8 ,
Warszawa 

czas trwania spektaklu:
330min
* wg rankingu teatrdlawas.pl

Najbliższe spekakle:

11/01/2018 19:00

12/01/2018 19:00

13/01/2018 18:00

14/01/2018 18:00

15/01/2018 19:00

Ceny biletów od
90zł
Ceny wejściówek od
0zł

OPIS SPEKTAKLU:

reżyseria: Krzysztof Warlikowski


Spektakl opowiada o życiu grupy nowojorskich gejów, którzy żyją w czasach szalejącej pandemii AIDS i ultrakonserwatywnych rządów Ronalda Regana, w latach 80-tych ubiegłego wieku. Sprawy tożsamości seksualnej, wielkiej polityki i ideologii, problemów rasowych i społecznych oraz kwestia religii przeplatają się w tej wielowątkowej, epickiej opowieści, a wymyśleni przez autora bohaterowie mieszają się z autentycznymi postaciami historycznymi. Wspaniały tekst Tony’ego Kushnera to głęboka analiza duszy amerykań- skiej, urastająca w spektaklu Warlikowskiego do uniwersalnej wizji miłości w czasach zarazy, miłości homoseksualnej, która ujawnia pokłady zła w każdym z nas.

Recenzje

Uzależnieni od życia

Premiera "Aniołów w Ameryce" - dramatu Tony'ego Kushnera - w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego odbyła się 17.02.2007 roku w Teatrze Rozmaitości w Warszawie. Głośny spektakl, który wówczas wzbudził wiele kontrowersji i dyskusji, szybko stał się dziełem kultowym, inscenizacją, która po raz kolejny wyrażała estetyczne i ideowe upodobania reżysera, stopniowo budującego autonomiczną pozycję w teatralnym świecie i świadomości widzów. Po sześciu latach od daty premiery, "Anioły w Ameryce" powracają do repertuaru. Mimo upływu czasu, który niewątpliwie wpłynął na aktorów i kształt samego spektaklu, sceniczna realizacja nie traci na swej aktualności, wciąż wzbudzając gorące emocje i głębokie refleksje. Dramat Kushnera to obraz multikulturowej i wieloetnicznej Ameryki końca lat osiemdziesiątych, borykającej się z różnorodnymi problemami natury politycznej, religijnej i społeczno-obyczajowej. Z pośród nich na pierwszy plan wysuwa się epidemia AIDS, rozprzestrzeniająca się w środowisku homoseks … czytaj więcej

Add review btn
Autor: Robert trębicki
05/03/17

jestem kilka dni po obejrzeniu aniołów i ciągle jeszcze mnie trzyma - wzruszający , przejmujący, przerażający, przez chwilę thriller, za chwilę dramat psycholigiczny, a i komediowe wątki. wszystko przeszyte jakimś takim wewnętrznym bólem. znakomicie zagrany aktorsko spektakl. Tomasz Tyndyk i Rafał Maćkowiak rozpieprzają scenę w drobny mak - są doskonali. reszcie nazwisk też niczego nie brakuje... brak słów na opisanie tego absolutu - to najlepszy spektakl jaki widziałem w swym krótkim teatralnym życiu. G E N I A L N E ! ! !

czytaj więcej
Autor: Patrycja Szklarek
09/11/15

Jedno z najlepszych przedstawień Warlikowskiego. Według mnie nie ma żadnego słabego elementu. Aktorzy, wiadomo, genialni, trudno wybrać najlepszych, choć na uwagę na pewno zasługuje Ostaszewska i Chyra. Spektakl obowiązkowy.