S 315 x

MARIA CALLAS. MASTER CLASS

Och-Teatr 

Warszawa 

premiera: 03/09/2015


czas trwania spektaklu:
150min
* wg rankingu teatrdlawas.pl

Najbliższe spekakle:

09/06/2018 19:30

Ceny biletów od
77zł
Ceny wejściówek od
35zł

OPIS SPEKTAKLU:

reżyseria: Andrzej Domalik


Wielki powrót spektaklu granego z powodzeniem przez wiele lat w Teatrze Powszechnym. Tekst niezwykły, dowodzący tezy, że życie bez sztuki nie ma sensu. Że sztuka potrafi nadać sens absolutnie wszystkiemu i sprawić, aby wszystko, nawet codzienność, nabralo nowej wartości. Niezwykła opowieść o artystce, która oddała sztuce wszystko. Sztuce, która uczyniła ją szczęśliwą i podziwianą, a jednocześnie – samotną i zawiedzioną życiem. Wielka opowieść o pracy, warsztacie i relacji artysty z publicznością.

Recenzje

Wielka Callas, Wielka Sztuka, Wielka Janda

Po osiemnastu latach od wielokrotnie nagradzanego przedstawienia „Maria Callas. Lekcja śpiewu” w Teatrze Powszechnym, duet Janda – Domalik wraca do tekstu Terrence’a McNally’ego. Na scenie Och-Teatru wystawia „Marię Callas. Master Class” – spektakl o primadonnie stulecia, Cecilii Sophii Annie Marii Kalogeropoulou, czyli Marii Callas. Callas poznajemy w trudnym momencie jej życia. Samotna gwiazda, tracąca głos, prowadzi tzw. „mistrzowskie lekcje” dla śpiewaków. Uczy ich, na czym polega śpiew i zawód, który chcą wykonywać. Przekonuje, że to nie profesję wybrali, ale całe swoje życie. Bo to nie jest tylko otwieranie ust i emitowanie dźwięków – to oddanie, oddanie się całkowite i szacunek dla sztuki oraz widza. Niekonwecjonalne usytuowanie sceny w Och-Teatrze powoduje, że widzowie są uczestnikami lekcji śpiewu – jakby czekają w kolejce, aby zaprezentować swoje umiejętności. Jak mówi sama Callas, są „kolejną ofiarą”. Gdy na scenie / klasie pojawia się ona – GWIAZDA, początkowo widzimy … czytaj więcej

Add review btn
Autor: Neta Meaningless
30/08/16

Janda Master Class! Kobieta stworzona przede wszystkim do monumentalnych ról dramatycznych, to jest jej żywioł. Tylko Janda mogła zagrać tak wielką artystkę o trudnym charakterze. Zrobiła to genialnie, stała się po prostu Marią Callas, nie widać było w tym żadnego wysiłku, tylko naturalność i pewność siebie. To mój ulubiony spektakl w Ochu. Było dramatycznie, był śmiech przez łzy, awanturowanie się i nawet konsternacja... gdy od pierwszych zdań spektaklu Maria Callas wyleciała za drzwi i huknęła, że nie ma poduszki i tyle razy to powtarzała, że zawsze ma być - widownia struchlała, co się stanie z biednym technicznym z obsługi (Michał Zieliński). Taka właśnie jest nasza wielka aktorka - prawdziwa i przekonująca. Zresztą techniczny grał tak świetnie, że Janda patrząc na niego w którymś momencie nie powstrzymała śmiechu, co było urocze. Spektakl fenomenalny!

czytaj więcej
Autor: Robert trębicki
20/05/16

to moja 99 opinia na portalu teatrdlawas, tym bardziej jest mi miło, że opisuję spektakl doskonały. Maria Callas.master class to teatr prawdziwy. sztuka potrzebna do odpoczynku od szarego codziennego świata. teatr prawdziwy bo na fortepianie gra prawdziwy akompaniator. teatr prawdziwy bo jako studenci klasy mistrzowskiej, występują prawdziwi śpiewacy z operowymi głosami, młodzi ludzie, mistrzowie operowego głosu, którzy swymi prawdziwymi interpretacjami wbijają w fotel. jest cudnie. i jest pani Krystyna Janda która zawładnęła sceną, scenicznymi partnerami i widzami. huśtawka nastrojów: jest zabawnie, śmiesznie, za chwilę zwykłe życiowe chwile, by wejść w wewnętrzny dramat osobisty. chwilami mam wrażenie że widzę spektakl o chwili obecnej, a na scenie postacie Callas - Janda mocno się mieszają i przenikają. gdy Maria Callas przekazuje studentowi , na bieżąco swe uwagi co do gry, interpretacji to mam wielką ochotę zobaczyć jakąkolwiek próbę do spektaklu Ochu, czy Polonii, bo jestem wręcz pewien, że Krystyna Janda właśnie tak się zachowuje podczas prób. świetna rola, świetni partnerzy, cudowne przedstawienie. Absolutny mus do zobaczenia. Szczerze polecam!

czytaj więcej