Corka

CÓRKA

Teatr Młyn

Warszawa

premiera: 13/12/2015
ul. Jezuicka 4, Warszawa,
Warszawa
* wg rankingu teatrdlawas.pl

Najbliższe spekakle:

25/03/2018 19:00

Ceny biletów od
30zł
Ceny wejściówek od
0zł

OPIS SPEKTAKLU:

reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska


Barbara - artystka i była hippiska traci pamięć w nagłym wypadku. Do szpitala przyjeżdża jej dorosła córka. Lekarz każe im rozmawiać, to jedyny sposób, na powrót Barbary do zdrowia. Pamięć jest jednak zawodna, a z poszczególnych wspomnień wyłaniają się dwa zupełnie inne obrazy ich wspólnego życia. Początkowo zabawne dialogi, odsłaniają powoli kryjącą się pod spodem tajemnicę. Intymna opowieść o przepaści pomiędzy PRL'em, a współczesnością, o dwóch różnych pokoleniach – tym urodzonym w latach 50-tych - zbuntowanym i pragnącym wolności i tym z przełomu epok, które w tej wolności zagubiło spokój i szczęście. Spektakl o tęsknocie, której nie da się zaspokoić, o winie, karze i przebaczeniu. A przede wszystkim o relacji między matką a córką, być może najważniejszej i najbardziej skomplikowanej relacji w życiu kobiety.

Recenzje

Kobiety po przejściach

Z rodziną najlepiej na fotografii. To powiedzenie słyszymy najczęściej w finale rodzinnych kłótni, których niestety w naszym życiu nie brakuje. Co gorsza, brak porozumienia w wielu przypadkach prowadzi do długiego milczenia, ucieczki, rozstania lub definitywnego zamknięcia dotychczasowych wspólnych losów. Konflikty rodziców z dziećmi, kłótnie małżeństw, rodzeństwa, rodzin lub przyjaciół są bowiem na stałe wpisane w historię istnienia. Często dopiero skrajne sytuacje życiowe powodują zmianę relacji z najbliższymi, wywołują pragnienie naprawy wszystkiego, co spowodowało wzajemne animozje, niechęć, a nawet nienawiść. Próba zrozumienia drugiego człowieka jest wówczas największą siłą pojednawczą, której dotychczas nie mogliśmy w sobie odnaleźć. Rozmowa przerywa milczenie, ciepło uczuć kruszy lodowate serca, a bliskość zastępuje rozstanie. Szybko okazuje się, że miłość jak zawsze zwycięża, a czas leczy rany. Po niegroźnym wypadku na stacji kolejowej w Augustowie Barbara budzi się w miejsco … czytaj więcej

Add review btn
Autor: Robert trębicki
19/06/16

przyzwoity spektakl, z życiowym, codziennym tematem, chwilami wręcz zabawny. trochę szkodliwym efektem jest dodatek w postaci plumkających piosenek, skutecznie rozbijający tworzony klimat lekkiej psychozy i nerwowości, tworzony dobrą, równą grą aktorską obu występujących pań. w sam raz na sobotni letni wieczór ze znajomymi.