D0w8e3z62020l1d4b7d400t1w2z6j6k5

KSIĘŻYCOWY CHŁOPIEC

Teatr Soho 

Warszawa 

premiera: 30/09/2016
ul. Mińska 25 ,
Warszawa 

czas trwania spektaklu:
155min
* wg rankingu teatrdlawas.pl

Najbliższe spekakle:

05/02/2018 19:30

06/02/2018 19:30

Ceny biletów od
50zł
Ceny wejściówek od
0zł

OPIS SPEKTAKLU:

reżyseria: Igor Gorzkowski


Płonie ulica Łez. Najprawdopodobniej ktoś podłożył ogień pod lunapark, prowadzony na obrzeżach Paryża przez dyrektora Pradoneta i jego nieślubną żonę Leonie. Detektywistyczne śledztwo obfituje w sensacyjne tropy, mające swe źródło w przeszłości właścicieli i pracowników parku rozrywki. Jednak pomimo licznych poszlak i motywów kryminalna zagadka może pozostać bez rozwiązania. Wśród magicznych sztuczek i figli trudno trafić na właściwy ślad i przejrzeć cyrkową iluzję. Najbliżej rozwikłania sensacyjnej zagadki jest Pierrot, pomocnik fakira a później tresera zwierząt. Dziwnym trafem ten niepozorny mężczyzna za każdym razem wpada w sam środek wydarzeń. Czy księżycowy chłopiec odkryje tajemnicę spalonego lunaparku? Przedstawienie jest koprodukcją Studia Teatralnego Koło i Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Recenzje

Uważaj, bo zaśniesz w Uniparku!

Rok temu Gdański Teatr Szekspirowski poszerzył zakres swoich działań – oprócz praktyki impresaryjnej rozpoczął przygotowywanie własnych spektakli we współpracy z trójmiejskimi teatrami. W wyniku tego w 2015 roku powstały bardzo dobre „Wesołe kumoszki z Windsoru” w reżyserii Pawła Aignera i przygotowane przez zespół Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Podczas tegorocznych wakacji postawiono natomiast na musical, co zaowocowało powstaniem poprawnego „Kiss me, Kate” przygotowanego przez Bernarda Szyca i zespół Teatru Muzycznego w Gdyni. Szkoda zatem, że najnowsza propozycja nie dorównuje dwóm poprzednim. „Księżycowy chłopiec” jest pierwszym spektaklem, który powstał w wyniku współpracy Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego z teatrem spoza Trójmiasta. Koprodukcja z Teatrem Soho doprowadziła do stworzenia scenicznej adaptacji niezbyt obszernej, ale niezwykle gęstej powieści Raymonda Queneau – „Pierrot mon ami” z 1942 roku. Powieść wcześniej nie doczekała się polskiej inscenizacji, co zagwarantowało r … czytaj więcej

Add review btn
Autor: Robert trębicki
20/02/17

bardzo dziwna, zakręcona historia. jakaś tajmnica, kawałek kryminału i thrillera. świetna muzyka, z bardzo oryginalnym wykorzystaniem fortepianu. w tej wersji jeszcze tego instrumentu nie słyszałem. aktorsko świetnie: Anna Sroka-Hryń cudowna, Andrzej Mastalerz magiczny, świetny Wiktor Korzeniewski, bardzo cieszy udany występ Weroniki Humaj którą jeszcze niedawno ogladałem w spektaklach AkademiiTeatralnej. uroczy ciepły spektakl, wart wizyty w Teatrze Soho, polecam!