Td jakuba snw promo

HISTORIA JAKUBA

Teatr Dramatyczny - Scena Na Woli im. T. Łomnickiego 

Warszawa 

premiera: 17/03/2017
ul. Kasprzaka 22 ,
Warszawa 

czas trwania spektaklu:
180min
* wg rankingu teatrdlawas.pl

Najbliższe spekakle:

29/04/2018 17:00

Ceny biletów od
30zł
Ceny wejściówek od
25zł

OPIS SPEKTAKLU:

reżyseria: Ondrej Spišák


Opowieść inspirowana faktami o księdzu i filozofie, który dowiaduje się, że nie jest tym, kim jest. Próbuje odkryć swoją prawdziwą tożsamość, ale we współczesnym świecie, w którym trzeba jasno określić swoje pochodzenie, wiarę czy narodowość, zaczyna coraz bardziej odczuwać swoją inność i obcość, a próby scalenia swojej osobności w spójną całość raz po raz narażają go na nieoczekiwane sytuacje i przygody, które od tragizmu chroni śmiech i tocząca się wartko niemalże burleskowa akcja. W roli głównej występuje Łukasz Lewandowski, w roli polskiej rodziny Małgorzata Rożniatowska, Izabela Dąbrowska, Magda Smalara i Zbigniew Dziduch, a żydowskiej: Magda Czerwińska, Marta Król, Marcin Sztabiński i Otar Saralidze. Spektakl reżyseruje Ondrej Spišak, współpracujący z Tadeuszem Słobodziankiem od ponad piętnastu lat i których realizacje „Naszej klasy”, „Malambo” „Merlina. Innej historii” „Proroka Ilji”, „Młodego Stalina” i „Niedźwiedzia Wojtka” zdobyły wiele nagród i cieszyły się uznaniem nie tylko polskiej publiczności.

Recenzje

Nie można być jednym i drugim jednocześnie

**Marianowi nie brakuje poczucia humoru i pogody ducha. Jest człowiekiem dobrym, wierzącym w ideały i Boga, któremu postanawia powierzyć swoje życie. Nagle uśmiech znika z jego twarzy. W momencie stabilizacji i określonego już wyboru tego, kim chce być i co będzie robił, dowiaduje się, że nie jest tym, kim wydawało mu się, że jest. „Historia Jakuba” na deskach Teatru Dramatycznego jest do bólu prawdziwa, szczera i przejmująca.** Trudne losy Romualda Jakuba Wekslera-Waszkinela stały się główną inspiracją Tadeusza Słobodzianka. Chłopiec wychowywany w wierze katolickiej, kochany i rozpieszczany przez rodziców, szukający sensu życia, ostatecznie kapłaństwo uznaje za swoje powołanie. Studiuje filozofię, spowiada, odprawia msze... To pierwsza część spektaklu. Druga jest bardziej skomplikowana. Marian (Łukasz Lewandowski) okazuje się być Jakubem. Żydowskim chłopcem oddanym do polskiej rodziny po likwidacji getta. Jedną nogą nadal jest katolickim księdzem, drugą zanurza się w judaizmie. Nie … czytaj więcej

Add review btn
Autor: Robert trębicki
04/11/17

! to właśnie pod tym teatrem powinna protestować ta banda prawilnych spod teatru powszechnego, która chce decydować: co oglądać, co słuchać, co myśleć. niestety żaden radnykretyn nie wybrał się na ten spektakl więc nie miał ich kto poinformować! no i nie ma protestów , a na widowni pustki! "klątwa" przy "historiach jakuba" to małe miki jak mówił geniusz . łukasz lewandowski to bóg aktorstwa, a to co robi na scenie, prowadzi przez wszystkie widzowskie emocje - wkurwia, śmieszy, wzrusza! jest absolutnie doskonały! padam na kolana, a łukasz lewandowski wchodzi do mego panteonu gwiazd! marcin sztabiński to psychopata którego wielbię a spowiedź ojca rozpieprza umysł! zresztą cała obsada robi fantastyczne rzeczy, ten spektakl się chłonie, ten spektakl się przeżywa, a końcówka gdy aktorzy nie wychodzą na brawa, to majstersztyk! spektakl doskonały! NAJLEPSZY w tym roku teatralnym! to trzeba zobaczyć!

czytaj więcej