Performance l zaslepka rozklady zelenka

ROZKŁADY JAZDY

Teatr Kamienica 

Warszawa 

premiera: 08/03/2017
al. Solidarności 93 ,
Warszawa 
* wg rankingu teatrdlawas.pl

Najbliższe spekakle:

08/09/2017 19:00

09/09/2017 19:00

Ceny biletów od
85zł
Ceny wejściówek od
35zł

OPIS SPEKTAKLU:

reżyseria: Adam Biernacki


"Rozkłady jazdy” to zabawna sztuka, w której tradycja najlepszej farsy angielskiej łączy się z inteligentnym i nastrojowym czeskim humorem. Autor, Petr Zelenka, wykorzystując fragmenty farsy „Chińczycy” Michaela Frayna, snuje historię aktorów, którzy muszą odegrać przedstawienie rozpisane na siedem osób - tylko we dwoje.

Recenzje

Za kulisami przedstawienie trwa dalej

**Wielbicieli talentu Petra Zelenki nie zaskoczy przedstawienie w Teatrze Kamienica. Doświadczony reżyser Adam Biernacki już po raz drugi realizuje tę sztukę. Poprzednie przedstawienie w Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku odniosło sukces frekwencyjny. Warszawska premiera pokazuje, że ci, którzy liczą na słynny humor czeskiego dramatopisarza i filmowca, dostaną to wszystko w dawce powodującej śmiertelne zejście ze śmiechu. Mądrość autora nie pozwoli jednak, aby była to tylko prosta rozrywka. Zaskakujące, naprawdę błyskotliwe momenty przedstawienia powodują, że widz zatrzymuje się i myśli o tym, jakie inteligentne sytuacje otrzymujemy do przemyślenia w tej prostej z pozoru tzw. „czeskiej” komedii.** Premiera zbiegła się z obchodzonym właśnie Dniem Kobiet i demonstracjami na ulicach całej Polski w ramach Międzynarodowego Strajku Kobiet. Dobrze wpisuje się w nowe trendy; szczególnie w finale, kiedy Hanna Konarowska pokazuje, że rola współczesnej kobiety zmieniła się diame … czytaj więcej

Add review btn
Autor: Igor Kalinowski
13/04/17

Ładnie ktoś to ujął z moich znajomych po spektaklu - dawno mnie ktoś tak w konia nie zrobił, jak ten spektakl. To była istna pogoń za myślami podczas trwania Rozkładów jazdy. Na początku był chaos - jak to mówi klasyk. Spektakl się zaczyna, ale się nie zaczyna, a potem jak ta machina ruszy, to pędzi i nie bierze jeńców. Jedni patrzyli z niedowierzaniem na to co się działo na scenie, innych - ta początkowa cześć farsy kupiła i bawili się przednio, aż do momentu kiedy następuje istne katharsis, jak to nie raz ze sceny mówi Cybulski - pojawia się nader szybko punkt kulminacyjny, i bardzo dobrze, że tak szybko, bo nie wiem czy byłbym w stanie dłużej wytrzymać to wodzenia za nos. A potem... jest już tylko bardzo dobra, na prawdę BARDZO DOBRA porcja teatru. Komedia w bardzo dobrym tego słowa znaczeniu. Brawo reżyser. Brawo Aktorzy. Wybiorę się na to przedstawienie chyba jeszcze raz, bo to może być ten rodzaj spektaklu, że im dłużej będzie grany, tym lepiej dla niego, bo mogą się w nim pojawiać co i rusz nowe smaczki.

czytaj więcej
Autor: Romek Rodo
12/03/17

Jakby to ująć, żeby nie zabrzmiało banalnie. Ten spektakl został przemyślany od samego początku do samiusieńkiego końca. Każdy element tego przedstawieniu gra, niczym bardzo dobrze nastrojona maszyna, której ważnym elementem jest Widz wodzony za nos przez autora sztuki od samego początku. Z każdą minutą nabierałem wątpliwości i zaczynałem się gubić w tym co widzę, do tego dochodzi element zaskoczenia - kolejny! bo myślałem, że już nic mnie nie zaskoczy, który powoduje, że naprawdę byłem mocno zdezorientowany co jest prawdą a co fikcją. Brzmi banalnie - wiem, dlatego też szukam odpowiednich słów od samego początku. Druga część rekompensuje wszystko. Dosłownie wszystko. Urok osobisty dwójki aktorów: Hanny Konarowskiej i Sebastiana Cybulskiego, to jedynie ostatni dodatek, taka wisienka na tym wykwintnym torcie. Wielki podziw za szybką i umiejętną przemianę z roli na rolę, z postaci scenicznej na postać "prywatną". Bardzo dziękuję. Bawiłem się przednio.

czytaj więcej
Autor: Jola Piekorz
12/03/17

niesamowite przedstawienia. dawno się tka nie uśmiałam, szczególnie sama z siebie, że tak sie dałam nabrać tą przerwą techniczną i wogóle całym tym zamieszczaniem w pierwszej części. świetna zabawa. bardzo dobra rozrywka. na wysokim poziomie poczucie humoru!