Phpthumb generated thumbnail

#POZYTYWNI

Teatr IMKA 

Warszawa 

premiera: 30/11/2015

* wg rankingu teatrdlawas.pl

Najbliższe spekakle:

06/04/2018 19:00

10/04/2018 19:00

13/05/2018 18:00

17/06/2018 18:00

02/03/2018 19:00

03/03/2018 17:00

03/03/2018 20:00

Ceny biletów od
100zł
Ceny wejściówek od
0zł

OPIS SPEKTAKLU:

reżyseria: Krzysztof Czeczot


Pozytywni to szalona opowieść o tolerancji, akceptacji i poszukiwaniu szczęścia w gwiazdorskiej obsadzie. Na tragikomiczną sesję terapeutyczną zapraszają Olga Bołądź, Magdalena Boczarska, Janusz Chabior, Łukasz Simlat, oraz reżyser: Krzysztof Czeczot. Będzie śmiesznie, będzie wzruszająco, będzie POZYTYWNIE! Rzecz rozgrywa się w gabinecie terapeutycznym. EWA jest wybitną psychoterapeutką. Piękna, bogata, ciesząca się uznaniem, ma szczęśliwą rodzinę, udane życie i wydaje się, że wszystko jest piękne i idealne. Poznajemy jej pacjentów: MICHAŁA – geja, rolnika spod Mławy; ANNĘ – arystokratkę, która odkrywa swoje -bynajmniej niearystokratyczne! – korzenie oraz JANA, męża i ojca dwójki dzieci, który od dawna czuje się kobietą. Jaki będzie rezultat serii spotkań terapeutycznych? Niech pozostanie tajemnicą. #Pozytywni Cezarego Harasimowicza to opowieść, która w przystępny, czasami wręcz zabawny sposób, dotyka naszych największych traum i lęków, która rozprawia się ze stereotypami, a do tego – co warto podkreślić – pozwala widzowi zanurzyć się w naszym przedstawieniu, bo problemy o których opowiadamy tak naprawdę dotyczą każdego z nas – mówi Krzysztof Czeczot. Spektakl #POZYTYWNI realizowany jest w ramach kampanii Projekt Test, która już od 7 lat walczy z tabu związanym z zakażeniem HIV (www.projekttest.pl) oraz zachęca do wykonywania testów na HIV. Kampania PROJEKT Test finansowana jest ze sprzedaży specjalnie dedykowanej na ten cel pomadki VIVA GLAM, międzynarodowy fundusz MAC AIDS FUND, przez H&M tegorocznego partnera strategicznego oraz organizowana we współpracy z Fundacją Edukacji Społecznej od lat zajmującej się profilaktyką HIV/AIDS, testowaniem i działaniami na rzecz osób seropozytywnych i ich bliskich i z Fundacją Garnizon Sztuki Grażyny Wolszczak.

Recenzje

Gorzka komedia w atrakcyjnym kostiumie

**Spektakl „#POZYTYWNI”, według scenariusza Cezarego Harasimowicza, który możemy od dwóch lat oglądać w Teatrze Imka, został zrealizowany w ramach kampanii Projekt Test, od 7 lat walczącej z tabu związanym z zakażeniem HIV oraz zachęcającej do wykonywania testów na HIV. Tematyka ta stała się popularna w Polsce już w 2005 roku, a to za sprawą sztuki Macieja Kowalewskiego „Miss HIV” wystawianej w niezależnym teatrze La Madame. Autor, zainspirowany odnalezioną w internecie informacją o dorocznych wyborach Miss HIV/AIDS Stigma Free, odbywających się w stolicy Botswany, napisał tekst na konkurs dramaturgiczny zorganizowany przez Krajowe Centrum do Spraw AIDS. Niestety, tekst Kowalewskiego nie został zakwalifikowany do finału konkursu ze względów merytorycznych, ale już w następnym roku znalazł się w antologii prezentującej najciekawsze dramaty polskie tego okresu. Specjalistą od tej tematyki został tymczasem reżyser „Miss HIV” Krzysztof Czeczot, który zrealizował także przedstawienie pokazy … czytaj więcej

Add review btn
Autor: Robert trębicki
12/01/18

Nie warto sugerować się zapowiedziami przedstawień. Czasami mam wrażenie, że opis tworzył koleś nie znając treści przedstawienia - widząc plakat i że bileter po próbach rzucił: że coś o hiv. Miało być poważnie, bardzo poważnie i siermiężnie a wyszło przezabawnie i po prostu fajnie. Treść jak treść: grupa tearapeutyczna z psychologiem, ani jakaś uzależniona ani zdemoralizowana. Nie będę jej opowiadał, bo trudno opowiadać życie. Codzienne życie. Czasem zaskakujące, ale takie rzeczy się zdarzają. Ale gra, gra aktorska to mistrzostwo i sens tego spektaklu. Przeurocza Olga Bończak, zaskakujący Janusz Chabior i dla tej dwójki przyszedłem na spektakl, bo dużo dobrego widziałem w ulubionym brudnym serialu i chciałem zobaczyć ich aktorstwo w warunkach teatralnych. Było bardzo bardzo. Ale prawdziwą gwiazdą przedstawienia jest Łukasz Simlat. No chłop mnie rozjechał dokumentnie. Humor, puenta, ruch, wyczucie chwili. był genialny od początku do końca, jestem pod wielkim wrażeniem. Byłoby genialnie, gdyby nie akustyka sali teatru imka która jest po prostu fatalna, i zdarzały się momenty gdy nie było nic , ale to nic słychać. Szczególnie często zdarzało się to przy kwestiach Magdaleny Boczarskiej, co niestety wpływało na odbiór sensu, treści przedstawienia. Może warto zmienić akustyka, może zrezygnować z mikrofonów, a może zmienić teatr? Tak, mocno namawiam aktorów i twórców przedstawienia na zmianę warunków scenicznych. A przedstawienie mocno polecam, świetna zabawa przy trudnym temacie.

czytaj więcej