Wieczor trzech kroli fot. krzysztof bielinski

Wieczór Trzech Króli

Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, Duża Scena

Warszawa

premiera: 16/06/2011
ul. Karasia 2,
Warszawa

czas trwania spektaklu:
135min
* wg rankingu teatrdlawas.pl

Najbliższe spekakle:

Ceny biletów od
20zł
Ceny wejściówek od
20zł

OPIS SPEKTAKLU:

reżyseria: Dan Jemmett


Obsada:
Dan Jemmett po realizacjach w Comédie-Française i Théâtre National de Chaillot debiutuje na scenie Teatru Polskiego w brawurowej interpretacji komedii Wiliama Szekspira. Wśród aktorów partnerują mu Agnieszka Grochowska, Radosław Krzyżowski, Jarosław Gajewski oraz Piotr Cyrwus. "Wieczór Trzech Króli", komedia omyłek Williama Szekspira jest jednym z jego najpopularniejszych utworów, którego komizm jest uniwersalny i zasadzony tak na niuansach słownych żartów, jak i na obserwacjach różnic płci a także samego społeczeństwa, rozwarstwionego i proszącego się o satyrę. "Wieczór Trzech Króli" zainscenizowany został na gruzach Teatru Polskiego. Dan Jemmett ignoruje tradycję obciążania tekstów Statfordczyka gęstą smugą współczesnych narracji. Zamiast tego, szuka Szekspira wyzwolonego, w którym aktorzy przywdziewając kostium zyskują swobodę, jaką naturalnie mieliby, zrzucając go po zejściu ze sceny. Spektakl Jemmetta to okazja, aby usłyszeć, jak brzmi Szekspir realizowany przez Brytyjczyka. Szekspir, w którym szuka się żywiołu komicznego, w brawurowych wykonaniach, pełnych zaufania do słowa pisanego. "Wieczór..." to również wyzwanie, rzucone młodej części zespołu aktorskiego Teatru Polskiego. Zespół pod wodzą Jemmetta nadaje spektaklowi tempo i brawurę wykonania, wymieniając energię z widownią.

Recenzje

Ironiczne studium szaleństwa zwanego miłością

W Teatrze Polskim klasyka czuje się doskonale. Klasycy również - Wiliam Szekspir, Juliusz Słowacki, Aleksander Fredro, Zygmunt Krasiński i inni. Świetne realizacje napisanych przez nich utworów nieustannie przyciągają publiczność i nie bez powodu budzą jej podziw. Szacunek dla oryginalnych tekstów, a równocześnie świeżość pomysłów, reżyserskie wyczucie decyduje o poziomie spektakli. Spektakli przygotowanych z myślą o widzu, nie krytyku; o jego potrzebach i guście. W tym nurcie pozostaje też „Wieczór Trzech Króli” w reżyserii Dana Jemmetta, brytyjskiego reżysera, który już wcześniej na scenie Teatru Polskiego przygotował adaptację „Burzy”. Błahy, lecz tylko pozornie, motyw przebieranek tworzy oś jednej z najpopularniejszych i najbardziej lubianych przez publiczność miłosnej komedii omyłek Szekspira. Spektakl w Teatrze Polskim, którego premiera miała miejsce w czerwcu 2011, grany jest z aktorską brawurą, a także swobodą i naturalnością, choć ujętą w karby dobrze przemyślanej, misterni … czytaj więcej

Add review btn
Autor: Marysia Morawska
20/01/15

Świetny spektakl! Bardzo podobała mi się gra aktorów. O akcji nie ma co opowiadać, dramaty Szekspiera zna (przynajmniej powinien znać) chyba każdy. Warto zobaczyć.