Teaser

KONSTELACJE

Teatr Polonia 

Warszawa 

premiera: 30/08/2013
ul. Marszałkowska 56 (wejście od ul. Pięknej] ,
Warszawa 

czas trwania spektaklu:
75min
* wg rankingu teatrdlawas.pl

Najbliższe spekakle:

05/02/2018 19:30

06/02/2018 19:30

Ceny biletów od
45zł
Ceny wejściówek od
30zł

OPIS SPEKTAKLU:

reżyseria: Adam Sajnuk


Obsada:
Marianne i Roland spotykają się i zakochują się w sobie. Ale co by było, gdyby ich drogi w ogóle się nie zeszły? A gdyby ich losy skrzyżowały się w innym momencie? Nick Payne pokazuje nam różne wersje tej samej historii przy okazji zadając ważne pytania o znaczenie przypadków i wyborów w naszym życiu. KONSTELACJE, to piękna, dwuosobowa sztuka o przeznaczeniu, o tym, jak z pozoru błahe, codziennie wydarzenia wpływają na nasz los. A w tle - matematyka, fizyka kwantowa i teoria kosmosu. Tajemniczy, na wpół poetycki, wzruszający, a momentami niezwykle dowcipny tekst. Najsławniejsza sztuka brytyjskiego dramatopisarza Nicka Payne’a jest z powodzeniem wystawiana w londyńskim Royal Court Theatre. W zeszłym roku zdobyła nagrodę dla najlepszego tekstu dramatycznego Evening Standard Theater Awards. W Teatrze Polonia sztukę wyreżyseruje Adam Sajnuk, a zagrają w nim Maria Seweryn oraz Grzegorz Małecki.

Recenzje

Fizyka zamiast chemii

Kolejny sezon w Teatrze Polonia rozpoczął się w pięknym stylu. „Konstelacje”, w reżyserii Adama Sajnuka, to sztuka o zwykłej miłości przedstawionej w niezwykły sposób. Każdy dorosły widz powinien ten spektakl zobaczyć. Co wspólnego może mieć fizyka kwantowa z miłością? Chociaż trudno związek ten przedstawić w logicznym świetle, istnieje między tymi dwoma pojęciami jakiś wspólny mianownik. Bezbłędnie i zaskakująco wychwycił to Nick Payne, młody brytyjski dramatopisarz, który za „Konstelacje” otrzymał w 2012 roku nagrodę prestiżowego brytyjskiego czasopisma w kategorii „najlepszy dramat”. Jeszcze bardziej zaskakuje to, że młody artysta ma dopiero 28 lat! „Konstelacje” to historia traktująca w dość niekonwencjonalny sposób o miłości i o śmierci. Nie jest to jednak ani tani romans, ani też wyciskająca łzy tragedia; sztuka rzuca na miłość i śmierć zupełnie nowatorskie i nad wyraz dojrzałe, choć nie pozbawione romantyzmu, spojrzenie. Marianne i Roland rozpoczynają znajomość podczas p … czytaj więcej

Add review btn
Autor: Patrycja Szklarek
09/11/15

Super poziom. Ciekawa forma. Małecki i Seweryn fantastyczni. Świetnie się ogląda, znakomite wrażenia (także muzyczne). Strasznie lubię Sajnuka. Warto zobaczyć. Polecam ;)

Autor: Robert trębicki
06/01/15

świetne , urocze, śmieszne, mocne i wzruszające przedstawienie, swietna muzyka, świetny pomysł, no i swietna gra aktorska, Grzegorz Małecki - świetny - potwierdza swoją aktorską klasę, Maria Seweryn - jestem bardzo zaskoczony, ale rozłożyła mnie na łopatki - była przeurocza i przedramatyczna, wzruszająca i erotyczna, absolutnie prześwietna. mam nawet przypuszczenie, że Marii Seweryn przeszkadza zbyt duża ilość partnerów na scenie, im mniej tym coraz lepiej - bije brawo i czekam na monodram. warto zobaczyć.

czytaj więcej
Autor: Szymon spichalski
07/03/14

Bardzo dobrze się to ogląda. Sajnuk pokazuje alternatywy dla związku dwojga ludzi w średnim wieku: zejdą się czy nie zejdą? Pogodzą się czy nie? A w tle przewija się pytanie: ile ludzie są w stanie zrobić dla drugiej osoby. Szkoda tylko, że w pewnym momencie robi się to wszystko przewidywalne.