Teaser

DEPRESJA KOMIKA

Teatr Polonia 

Warszawa 

premiera: 30/12/2013
ul. Marszałkowska 56 (wejście od ul. Pięknej] ,
Warszawa 

czas trwania spektaklu:
75min
* wg rankingu teatrdlawas.pl

Najbliższe spekakle:

03/01/2018 19:30

04/01/2018 19:30

05/01/2018 20:00

Ceny biletów od
45zł
Ceny wejściówek od
30zł

OPIS SPEKTAKLU:

reżyseria: Michał Walczak


Kulisy humoru, intrygi showbiznesu, zabawna opowieść o depresji! Zaskakujące wyznania, zwroty akcji i wyjątkowe historie komika oraz jego terapeuty tworzą zabawny, ciepły i intrygujący obraz naszej codzienności, z jej problemami i przede wszystkim… radościami. Dwóch artystów, dwóch mężczyzn: zawodowy komik i psychoterapeuta zajmujący się depresją – czy można wyobrazić sobie dwa bardziej od siebie odległe zawody? Komik Gustaw zawodowo rozśmiesza, pociesza i daje nadzieję, że świat nie jest taki zły, jak czasami może się wydawać. Przywraca ludziom radość życia. Odnosi wielkie sukcesy, jest rozchwytywany i sławny, ponieważ depresja jako problem dotyka coraz większej ilości ludzi. Jego praca jest na wagę złota, a on sam ma rodzinę, jest szczęśliwy i spełniony. Pewnego dnia w trakcie swojego show traci przytomność i trafia do terapeuty, który… diagnozuje u niego depresję! Wszystko to dzieje się na 24 godziny przed premierą najważniejszego występu w karierze Gustawa. Spotkanie komika w depresji i terapeuty staje się więc swojego rodzaju pojedynkiem o największą stawkę.

Recenzje

Terapia śmiechem w Polonii

Terapia w teatrze? Warto spróbować! Tym bardziej, że jest to… terapia śmiechem! W Polonii, kolejny po „Ojcu polskim” spektakl Michała Walczaka, według scenariusza i w reżyserii samego autora. Tym razem tematem przewodnim jest przypadłość, która w naszym bardzo cywilizowanym XXI wieku dotyka nawet dzieci, czyli DEPRESJA. Dzięki artystycznej współpracy Teatru Krystyny Jandy z Teatrem Montownia powstało niebanalne, komediowe przedstawienie, w którym występuje duet znakomitych aktorów, a przed budynkiem Polonii ustawia się tłum spragnionych godnej rozrywki widzów. „Scenariusz do „Depresji komika” jest żywym tekstem. Napisałem go specjalnie dla dwóch świetnych aktorów - Adama Woronowicza i Rafała Rutkowskiego” – podkreśla reżyser. Czy depresja, to wciąż temat tabu? Czy wypada śmiać się z ludzkich bolączek i problemów? „Napisać komedię, a jednocześnie dotknąć trudnego tematu i nie zrobić z tego powierzchownej kwestii jest wyzwaniem” – mówi Michał Walczak. A przecież nic co ludzkie nie pow … czytaj więcej

Add review btn
Autor: Robert trębicki
06/07/15

śmiech to zdrowie! a tu przez bitą godzinę mamy ogromną dawkę śmiechu, i to śmiechu do łez. kunszt Rafała Rutkowskiego jest mi dobrze znany i lubiany, ale to co tu stworzył razem z Adamem Woronowiczem to absolutny geniusz humoru. Czy to teatr? jak najbardziej. teatr który zostawia w głebokiej d. wszelkie kabarety i nieśmieszne komedie. pomysł, aktorstwo, pastisz, piosenka, kabaret, humor i dramat, tak dramat - chwilami tak przejmujący że na sali cisza jak makiem zasiał. i znów humorystyczna akcja by po chwili publiczność wyła ze śmiechu. a już monolog o terapii wywołuje spazmy wesołości i ból brzucha ze śmiechu. absolutny mus do obejrzenia!

czytaj więcej
Autor: Waldemar Hilla
26/02/14

Rewelacyjny spektakl! Szczerze polecam! Znakomici Rutkowski i Woronowicz! Polecam! Świetna zabawa dotycząca naszej jakże chorej rzeczywistości. Odwiedzajcie Polonię bo warto.

Autor: Karol Poniatowicz
24/02/14

Fenomenalne aktorstwo i świetny humor - wspaniale spędzony sobotni wieczór. Z moją dziewczyną weszliśmy na wejściówki ale schody w Polonii są dosyć wygodne także nic nam to nie przeszkadzało. POLECAM!