Teaser

BOSKA!

Teatr Polonia 

Warszawa 

premiera: 27/04/2007
ul. Marszałkowska 56 (wejście od ul. Pięknej] ,
Warszawa 

czas trwania spektaklu:
140min
* wg rankingu teatrdlawas.pl

Najbliższe spekakle:

20/02/2018 19:30

21/02/2018 22:30

Ceny biletów od
80zł
Ceny wejściówek od
50zł

OPIS SPEKTAKLU:

reżyseria: Andrzej Domalik


To spektakl o tym, że warto realizować nawet najbardziej szalone marzenia. Zabawna i momentami zdumiewająca opowieść o Florence Foster Jenkins - bogatej ekscentryczce, która, nie mając ani słuchu, ani głosu występowała w najsłynniejszych salach koncertowych świata, zapełniając Carnegie Hall do ostatniego miejsca. Radośnie fałszując, wierząc jednocześnie w swój talent i słuch muzyczny, Jenkins mowiła: Ludzie mogą mówić, że nie umiem śpiewać, ale nikt nigdy nie powie, że nie śpiewałam. Ta prawdziwa opowieść o jednej z najdziwniejszych postaci dwudziestowiecznej kultury pokazuje jednocześnie, że warto realizować nawet najbardziej szalone marzenia. Płyty z wykonaniami Jenkins sprzedawane są do dziś na całym świecie.

Recenzje

Dla tych, którzy marzą, ale nie mają odwagi

Sztuka „Glorious”, napisana przez Petera Quiltera, wystawiana w Teatrze Polonia pod tytułem „Boska”,w reżyserii Andrzeja Domalika, to wielki światowy hit i kolejny, nagradzany niemilknącymi brawami komediowy spektakl Polonii. Pełna humoru komedia, dość wiernie i z uwzględnieniem szczegółów oparta została na historii życia słynnej postaci ze świata opery Florence Foster Jenkins (1868 – 1944), zwanej „najgorszą śpiewaczką świata” (niebezpodstawnie, o czym można przekonać się zasiadając na widowni Teatru Polonia i obserwując rozwój wydarzeń w „Boskiej”). Zadziwiająca opowieść o zamożnej i niewiarygodnie ekscentrycznej miłośniczce opery, pozbawionej słuchu i głosu, która mimo wymienionych przeszkód, pozornie „nie do pokonania”, zdobyła wiernych fanów, nagrywała płyty i występowała w salach koncertowych świata, np. Carnegie Hall, zapełniając ją do ostatniego miejsca. Po śmierci ojca otrzymała znaczny spadek, który pozwolił jej na rozpoczęcie długo odwlekanej kariery. Naiwnie wierząc w swó … czytaj więcej

Add review btn
Autor: Neta Meaningless
01/09/16

Jeśli ktoś ma w głowie obraz Krystyny Jandy jako wyłącznie dramatycznej aktorki od monumentalnych ról, po której aktorskich wyczynach zostaje tylko pas spalonej ziemi i długo nic, to niech czym prędzej obejrzy "Boską". Odkryje tę aktorkę na nowo, zdziwi się z jakim wdziękiem potrafi grać rolę trzpiotki i filuternicy, z jakim poczuciem humoru i lekkością odgrywa kolejne kwestie. Wielki podziw i szacunek za tę rolę, za doprowadzający do łez śpiew, zaskakująco komiczne stroje i nawet za ruch sceniczny, który boję się nazwać tańcem ;-) okraszony wysuniętym zawadiacko językiem. Choć widziałam ten spektakl już kilka ładnych lat temu, to pomimo, że jestem na świeżo po udanej wersji filmowej z inną wielką aktorką, uważam, że Janda w tej roli jest nie do pokonania.

czytaj więcej
Autor: Karol Poniatowicz
24/02/14

GENIALNY! Wspaniali aktorzy, mnóstwo śmiechu. Fantastycznie spędzony sobotni wieczór. Tłumy na widowni i nie ma się co dziwić - spektakl jest świetny. POLECAM!