Warszawska opera kameralna logo

Warszawska Opera Kameralna 

Warszawa 

ulica: ul. Nowogrodzka 49 
telefon: +48 22 628 30 96
e-mail: sekretariat@operakameralna.pl

LISTA SPEKTAKLI:

UPROWADZENIE Z SERAJU


reżyseria: Jurij Aleksandrow / obsada: Aleksandra Bubicz-Mojsa, Daniel Oleksy, Jacek Szponarski, Bartosz Nowak, July Zuma, Nicola Said, Paulina Horajska, Aleksandra Żakiewicz, Sebastian Marszałowicz, Piotr Pieron, Aleksander Kunach, Robert Ulatowski, Tomasz Tracz, Sylwia Krzysiek, Dariusz Górski, Joanna Moskowicz

Uprowadzenie z Seraju


reżyseria: Ewelina Pietrowiak / obsada: Aleksandra Olczyk, Paweł Tucholski, Sylwia Krzysiek, Andrzej Marusiak, Sylwester Smulczyński, Tomasz Krzysica, Tatjana Hempel, Sławomir Jurczak, Aleksandra Resztik, Mateusz Zajdel

IMENEO


reżyseria: Ryszard Peryt / obsada: Aleksandra Żakiewicz, Artur Janda, Jan Jakub Monowid, Anna Mikołajczyk, Grzegorz Szostak

TANGO


reżyseria: Maciej Wojtyszko / obsada: Aleksandra Żakiewicz, Piotr Pieron, Piotr Nowacki , Jan Jakub Monowid, Anna Mikołajczyk, Tomasz Rak, Marzanna Rudnicka

La clemenza di Tito


reżyseria: Marek Weiss / obsada: Paulina Horajska, Małgorzata Kustosik, Aleksandra Żakiewicz, Elwira Janasik, Elżbieta Wróblewska, Piotr Nowacki , Aleksander Kunach, Jan Jakub Monowid, Anna Mikołajczyk, Dariusz Górski

Wesele Figara


reżyseria: Ryszard Peryt / obsada: Robert Gierlach, Krzysztof Kur, Jan Jakub Monowid, Anna Wierzbicka, Zbigniew Dębko, Marzanna Rudnicka, Bogdan Śliwa, Aleksandra Resztik, Marta Boberska, Andrzej Klimczak

ARMIDE


reżyseria: Deda Cristina Colonna / obsada: Aleksandra Żakiewicz, Jarosław Bręk, Aleksander Rewińcki, Marcelina Beucher, Aleksandra Borkiewicz, Piotr Pieron, Aleksander Kunach, Tomasz Rak, Sylwia Krzysiek, Sylwester Smulczyński

Don Pasquale


reżyseria: Jitka Stokalska / obsada: Diego Godoy, Dariusz Machej, Stanisław Kuflyuk, Zbigniew Dębko, Joanna Moskowicz

LA SERVA PADRONA


reżyseria: Lesław Piecka / obsada: Piotr Michalski (L), Weronika Lewoń, Agnieszka Grębosz, Dominika Byrska, Beata Łuczak , Sławomir Jurczak, Marta Boberska, Magdalena Dąbrowska, Andrzej Bocian, Elżbieta Bieda

ORLANDO


reżyseria: Natalia Kozłowska / obsada: Marcjanna Myrlak, Aleksandra Zamojska , Dagmara Barna, Artur Janda, Jan Jakub Monowid

Włoszka w Algierze


reżyseria: Jitka Stokalska / obsada: Katarzyna Szymkowiak, Agnieszka Kozłowska, Ewa Puchalska, Piotr Kędziora, Mirosława Tukalska, Leszek Świdziński, Leszek Świdziński, Dariusz Górski, Sławomir Jurczak, Anna Radziejewska, Andrzej Klimczak

Semiramide riconosciuta


reżyseria: Ewelina Pietrowiak / obsada: Gabriel Díaz, Dorota Szczepańska, Ewa Leszczyńska, Ingrida Gápová, Elwira Janasik, Karol Kozłowski

DIE ZAUBERFLÖTE


reżyseria: Ryszard Peryt / obsada: Małgorzata Gałuszka-Armata, Aleksandra Biskot, Agnieszka Lipska, Piotr Chwedorowicz, Małgorzata Rodek, Aleksandra Olczyk, Ewa Puchalska, Magdalena Smulczyńska, Jakub Andrzej Grabowski, Leszek Świdziński, Monika Ledzion, Anna Mikołajczyk, Rafał Siwek, Tomasz Rak, Marzanna Rudnicka, Sylwia Krzysiek, Wojciech Parchem, Dorota Lachowicz, Tomasz Krzysica, Gabriela Kamińska, Marta Wyłomańska, Tatjana Hempel, Dariusz Górski, Bogdan Śliwa, Sławomir Jurczak, Sławomir Jurczak, Joanna Matraszek, Justyna Stępień, Marta Boberska, Olga Pasiecznik, Andrzej Klimczak, Krzysztof Machowski

IDOMENEO


reżyseria: Ryszard Peryt / obsada: Leszek Świdziński, Sylwester Smulczyński, Wojciech Parchem, Gabriela Kamińska, Marta Boberska, Andrzej Klimczak, Krzysztof Machowski

DON GIOVANNI


reżyseria: Ryszar Peryt / obsada: Małgorzata Rodek, Agnieszka Kozłowska, Artur Janda, Leszek Świdziński, Dariusz Machej, Robert Gierlach, Anna Wierzbicka, Tomasz Krzysica, Gabriela Kamińska, Tatjana Hempel, Dariusz Górski, Bogdan Śliwa, Sławomir Jurczak, Marta Boberska, Olga Pasiecznik, Andrzej Klimczak

OPERETKA


reżyseria: Jerzy Lach / obsada: Jakub Jóźwiak, Michał Góral, Marta Suzin, Grzegorz Żołyniak, Piotr Kazimierczak, Ewa Puchalska, Magdalena Smulczyńska, Artur Janda, Barbara Zamek, Piotr Pieron, Jakub Andrzej Grabowski, Piotr Kędziora, Szymon Osiński, Jan Jakub Monowid, Karol Bartosiński, Paweł Tucholski, Angelika Paradowska , Tomasz Rak, Andrzej Marusiak, Robert Sarnecki, Anna Radziejewska, Joanna Ziemczyk

ARIODANTE


reżyseria: Krzysztof Cicheński / obsada: Dagmara Barna, Kacper Szelążek, Jan Jakub Monowid, Andrzej Marusiak, Wojciech Parchem, Olga Pasiecznik, Andrzej Klimczak

ORPHÉE


reżyseria: Margo Zalite / obsada: Barbara Zamek, Robert Gierlach, Jan Jakub Monowid, Witold Żołądkiewicz, Anna Radziejewska, Andrzej Klimczak, Mateusz Zajdel

PIGMALION


reżyseria: Natalia Kozłowska / obsada: Dariusz Brojek, Alicja Petrus, Romana Agnel, Julita Mirosławska, Iwona Lubowicz, Barbara Zamek, Karol Kozłowski

LA FINTA GIARDINIERA


reżyseria: Ryszard Peryt / obsada: Agnieszka Kozłowska, Leszek Świdziński, Jan Jakub Monowid, Marzanna Rudnicka, Justyna Stępień, Andrzej Klimczak, Mateusz Zajdel

LE NOZZE DI FIGARO


reżyseria: Wasyl Wowkun / obsada: Zdzisław Kordyjalik, Artur Janda, Krzysztof Kur, Jan Jakub Monowid, Anna Mikołajczyk, Dariusz Górski, Bogdan Śliwa, Joanna Matraszek, Aleksandra Resztik, Marta Boberska, Andrzej Klimczak

CYRULIK SEWILSKI


reżyseria: Jitka Stokalska / obsada: Piotr Pieron, Jakub Andrzej Grabowski, Piotr Kędziora, Elżbieta Wróblewska, Tomasz Rak, Marzanna Rudnicka, Sylwester Smulczyński, Dariusz Górski, Andrzej Klimczak

KOPCIUSZEK


reżyseria: Jitka Stokalska / obsada: Mirosława Tukalska, Leszek Świdziński, Dariusz Machej, Marzanna Rudnicka, Witold Żołądkiewicz, Anna Radziejewska, Andrzej Klimczak

L’ELISIR D’AMORE


reżyseria: Jitka Stokalska / obsada: Jerzy Klonowski, Aleksandra Dziurosz, Bartosz Miłosz Martyna, Sylwia Krzysiek, Joanna Matraszek, Artur Janda, Andrzej Klimczak, Piotr Kędziora, Witold Żołądkiewicz, Tomasz Krzysica, Sylwester Smulczyński, Agnieszka Kozłowska, Marta Wyłomańska

W krainie czarodziejskiego fletu


reżyseria: Jacek Papis / obsada: Anna Mikołajczyk, Tomasz Rak, Justyna Piwnicka, Monika Gut, Wojciech Parchem, Dorota Lachowicz, Tomasz Krzysica, Gabriela Kamińska, Marta Wyłomańska, Tatjana Hempel, Dariusz Górski, Bogdan Śliwa, Justyna Stępień, Andrzej Pankowski

RINALDO


reżyseria: Ryszard Peryt / obsada: Jan Jakub Monowid, Karol Bartosiński, Jerzy Klonowski, Mariusz Karpiński, Sławomir Jurczak, Sławomir Jurczak, Joanna Matraszek, Justyna Stępień, Aleksandra Resztik, Marta Boberska, Olga Pasiecznik, Anna Radziejewska, Andrzej Klimczak, Andrzej Pankowski

Osmin. Historia strażnika w seraju


reżyseria: Jitka Stokalska / obsada: Mariusz Karpiński, Andrzej Pankowski, Michał Kanclerski, Aleksandra Resztik , Tomasz Krzysica, Tatjana Hempel, Sławomir Jurczak, Mateusz Zajdel

KONCERT WIELKANOCNY


reżyseria: Lilianna Stawarz / obsada: Jan Jakub Monowid, Justyna Stępień

VIKTOR ULLMANN - w 70. rocznicę śmierci kompozytora


reżyseria: / obsada: Anna Mikołajczyk, Witold Żołądkiewicz

PERŁY BAROKU


reżyseria: Jitka Stokalska / obsada: Justyna Reczeniedi, Bogdan Śliwa, Sławomir Jurczak

NOCLEG W APENINACH


reżyseria: Małgorzata Kaczmarska / obsada: