Indeks

Opera Śląska

Bytom

ulica: ul. Moniuszki 21-23, 41-902 Bytom
telefon: 32 281 84 39
e-mail: opera@opera-slaska.pl

LISTA SPEKTAKLI:

ROMEO I JULIA


reżyseria: Henryk Konwiński / obsada:

Księżniczka Czardasza


reżyseria: Pia Partum / obsada: Aleksandra Orłowska, Sławomir Naborczyk, Juliusz Ursyn-Niemcewicz, Włodzimierz Skalski, Janusz Wenz, Aleksandra Stokłosa, Iwona Noszczyk, Maciej Ogórkiewicz, Kamil Zdebel, Zbigniew Wunsch, Bogdan Kurowski, Adam Sobierajski, Feliks Widera, Maciej Komandera, Renata Dobosz, Joanna Kściuczyk-Jędrusik, Leokadia Duży, Ewa Biegas, Łukasz Gaj, Ewelina Szybilska, Adam Zaremba

Dziadek do orzechów


reżyseria: Henryk Konwiński / obsada:

My Fair Lady


reżyseria: Robert Talarczyk / obsada: Anna Noworzyn-Sławińska, Juliusz Ursyn-Niemcewicz, Włodzimierz Skalski, Janusz Wenz, Bogdan Desoń, Jolanta Wyszkowska, Aleksandra Stokłosa, Iwona Noszczyk, Kamil Zdebel, Zbigniew Wunsch, Bogdan Kurowski, Cezary Biesiadecki, Adam Woźniak, Feliks Widera, Renata Dobosz, Anna Borucka, Joanna Kściuczyk-Jędrusik, Leokadia Duży, Artur Święs

Nabucco


reżyseria: Laco Adamik / obsada: Janusz Wenz, Aleksandra Stokłosa, Zbigniew Wunsch, Bogdan Kurowski, Maciej Komandera, Renata Dobosz, Sabina Olbrich-Szafraniec, Andrzej Shkurhan

Baron Cygański


reżyseria: Henryk Konwiński / obsada: Włodzimierz Skalski, Janusz Wenz, Bogdan Desoń, Iwona Noszczyk, Zbigniew Wunsch, Bogdan Kurowski, Cezary Biesiadecki, Adam Sobierajski, Tomasz Urbaniak, Anna Borucka, Swietłana Kaliniczenko, Anna Noworzyn

UBU KRÓL


reżyseria: Waldemar Zawodziński / obsada: Łukasz Kostka, Paweł Ślusarz, Adam Dorocki, Dominik Opaliński, Juliusz Ursyn-Niemcewicz, Janusz Wenz, Piotr Rachocki, Stanisław Duda, Grzegorz Biernacki, Krzysztof Kotoński, Zbigniew Wunsch, Cezary Biesiadecki, Michał Schoppa, Maciej Komandera, Justyna Dyla, Anna Noworzyn, Leokadia Duży, Paweł Wunder, Anna Lubańska, Anna Wiśniewska-Schoppa

PHANTOM


reżyseria: Daniel Kustosik / obsada: Włodzimierz Skalski, Janusz Wenz, Zbigniew Wunsch, Cezary Biesiadecki, Adam Sobierajski, Feliks Widera, Hubert Miśka, Renata Dobosz, Justyna Dyla, Anna Noworzyn, Joanna Kściuczyk-Jędrusik, Leokadia Duży, Dominika Sowa, Kamil Pękala

Królewna Śnieżka


reżyseria: Henryk Konwiński / obsada: Aleksandra Piotrowska, Dominika Koj, Tomasz Sośnik, Aneta Pająk, Monika Niedźwiecka, Aleksandra Bryl, Daniil Alexandrov, Marek Zaręba, Patryk Wlazło, Anna Kmiecik-Sokalla, Sylwia Kubacka-Werner, Aleksandra Pytel, Michał Krzemień, Grzegorz Pajdzik, Joanna Kurkowska, Katarzyna Wieliczko-Pos

MADAMA BUTTERFLY


reżyseria: Henryk Konwiński / obsada: Włodzimierz Skalski, Janusz Wenz, Piotr Rachocki, Natalka Dębska, Zbigniew Wunsch, Cezary Biesiadecki, Sylwester Kostecki, Renata Dobosz, Ewelina Szybilska, Anna Wiśniewska-Schoppa

WESOŁA WDÓWKA


reżyseria: Henryk Konwiński / obsada: Włodzimierz Skalski, Janusz Wenz, Piotr Rachocki, Bogdan Desoń, Aleksandra Stokłosa, Iwona Noszczyk, Magdalena Okońska, Małgorzata Wierzbicka, Izabela Kalemba, Maria Dyla, Ewa Pytel-Polak, Kamil Zdebel, Cezary Biesiadecki, Adam Woźniak, Witold Dewor, Adam Sobierajski, Renata Dobosz, Justyna Dyla, Sabina Olbrich-Szafraniec, Leokadia Duży

CARMEN


reżyseria: Wiesław Ochman / obsada: Włodzimierz Skalski, Janusz Wenz, Piotr Rachocki, Bogdan Desoń, Magdalena Spytek, Ewa Majcherczyk, Zbigniew Wunsch, Cezary Biesiadecki, Sylwester Kostecki, Anna Borucka, Sabina Olbrich-Szafraniec

ORFEUSZ I EURYDYKA


reżyseria: Henryk Konwiński / obsada:

HALKA


reżyseria: Marek Weiss-Grzesiński / obsada: Anna Lorenc, Zuzia Szubert, Grzegorz Biernacki, Zbigniew Wunsch, Cezary Biesiadecki, Adam Woźniak, Sylwester Kostecki, Tomasz Urbaniak, Hubert Miśka, Justyna Dyla

Verbum nobile i Na kwaterunku czyli Noc Świętojańska albo Sobótka


reżyseria: Henryk Konwiński / obsada: Aleksandra Piotrowska, Włodzimierz Skalski, Jolanta Wyszkowska, Michał Krzemień, Grzegorz Pajdzik, Joanna Kurkowska, Artur Dmochowski, Aleksandra Ulewicz, Katarzyna Wieliczko-Pos, Bartosz Araszkiewicz, Stanisław Duda, Cezary Biesiadecki, Justyna Dyla

MANRU


reżyseria: Laco Adamik / obsada: Jolanta Wagner, Iwona Noszczyk, Teresa Unger, Grzegorz Biernacki, Bogdan Kurowski, Cezary Biesiadecki, Adam Woźniak, Sylwester Kostecki, Renata Dobosz

COŚ na polską nutę


reżyseria: Henryk Konwiński / obsada:

TANNHÄUSER


reżyseria: Laco Adamik / obsada:

Kot w butach


reżyseria: Anna Majer / obsada:

ŁUCJA Z LAMMERMOOR


reżyseria: Bert Bijnen / obsada:

DON GIOVANNI


reżyseria: Wiesław Ochman / obsada:

Aida


reżyseria: Laco Adamik / obsada: Piotr Rachocki, Aleksandra Stokłosa, Andrzej Szkurhan, Bogdan Kurowski, Cezary Biesiadecki, Maciej Komandera, Renata Dobosz, Anna Wiśniewska-Schoppa

CYRULIK SEWILSKI


reżyseria: Henryk Konwiński / obsada: Janusz Wenz, Magdalena Spytek, Ewa Majcherczyk, Marek Dynowski, Zbigniew Wunsch, Bogdan Kurowski, Cezary Biesiadecki, Michał Schoppa, Adam Sobierajski, Swietłana Kaliniczenko, Piotr Strzodka, Juliusz Krzysteczko, Jacek Jaskuła, Stanisław Kuflyuk

Cyganeria


reżyseria: Lech Hellwig-Górzyński / obsada: Janusz Wenz, Piotr Rachocki, Anna Lorenc, Kamil Zdebel, Zbigniew Wunsch, Cezary Biesiadecki, Michał Schoppa, Witold Dewor, Maciej Bartczak, Adam Sobierajski, Hubert Miśka, Swietłana Kaliniczenko, Ivanna Komarevych, Stanisław Kuflyuk, Ewelina Szybilska, Nikolay Dorozhkin

Kopciuszek


reżyseria: Anna Majer / obsada:

The Beatles i Queen


reżyseria: Igor Vejsada (The Beatles) i Robert Balogh (Queen) / obsada: