Warsztaty

Fot magdalena morawska  www.dadateatr.pl

Warsztaty ruchu scenicznego z LESZKIEM BZDYLEM


Teatr Polski w Warszawie
Gdzie: Scena Kameralna Teatru Polskiego w Warszawie
Kiedy: 18/03/17

18-19 marca 2017 r. w godz. 10:00-14:00

Taniec, który mnie interesuje nie zamyka się w ciasnych ramach estetyki. Ten taniec wspiera aktora-tancerza w jego wysiłku, aby istnieć na scenie tu i teraz, pozwala widowni współuczestniczyć w akcie kreacji. Ten taniec nie tworzy metafor. Taniec, którego ciągle na nowo poszukuję jest opowieścią o człowieku w jego powszedniości.

Swoją zawodową karierę rozpocząłem we Wrocławskim Teatrze Pantomimy Henryka Tomaszewskiego. I choć doceniam rolę tej sztuki teatralnego przekazu, jaką jest sztuka mimu, to od początku mojej zawodowej pracy zainteresowany byłem szerszą formułą ruchu scenicznego, dającą większą wolność interpretacyjną i kreacyjną. Byłem ukierunkowany na poszukiwania takiego języka wypowiedzi scenicznej, który nie ograniczałby indywidualności aktora, czy też tancerza. /Leszek Bzdyl, www.dadateatr.pl

21 kwietnia 2017 r. na Scenie Kameralnej odbędzie się premiera według scenariusza Grażyny Barszczewskiej na podstawie prozy Wiesława Myśliwskiego „Niezatańczone tango” w reżyserii Leszka Bzdyla.

Tymczasem serdecznie Państwa zapraszamy na warsztaty ze znakomitym choreografem, tancerzem i reżyserem. Przed warsztatami uczestnicy otrzymają teksty, które będą punktem wyjścia do pracy nad ruchem scenicznym. Zachęcamy szczególnie osoby, które pracują z grupami – dla Państwa przygotowaliśmy specjalną ofertę cenową.

Najbardziej inspiruje i zachęca mnie do pracy nad spektaklem iluzja demokracji, którą niekiedy żyje zespół realizujący przedstawienie. Spotykamy się w jednym miejscu, doceniamy swoje umiejętności, wiedzę i wrażliwość. Pracujemy, spieramy się, podejmujemy decyzje. W dobrze sformatowanej demokracji nie ma czczej gadaniny. Demokracja ma trudną konstytucję. Nic w niej nie jest jednoznaczne, poza nadrzędnym wspólnym dobrem. Od zarania marzyłem o teatrze „demokratycznym”. Reżyser jest częścią zespołu. /Leszek Bzdyl, www.dadateatr.pl

ZGŁOSZENIA do 8 marca na adres: edukacja@teatrpolski.waw.pl

Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

W zgłoszeniu prosimy podać imię, nazwisko i uzasadnienie dla przysługującego biletu promocyjnego (nazwę i adres szkoły/ośrodka/grupy, z którą uczestnik pracuje). W wiadomości zwrotnej otrzymacie Państwo informację o zakwalifikowaniu oraz instrukcję opłaty.

Bilet normalny: 140 zł DO KOŃCA LUTEGO, PÓŹNIEJ: 170 zł

Bilet promocyjny (dla pedagogów/nauczycieli/instruktorów): 90 zł DO KOŃCA LUTEGO, PÓŹNIEJ 120 zł

Uwaga:

Teatr zastrzega możliwość odwołania warsztatów w razie niewystarczającej liczby chętnych.