Warsztaty

Czajka

SOPOT. Mistrzowskie Warsztaty Tańca z Agatą Ambrozińską


Sopocki Teatr Tańca
Gdzie: TEATR NA PLAŻY
Kiedy: 18/03/17

Sopocki Teatr Tańca zaprasza na Mistrzowskie Warsztaty Tańca z Agatą Ambrozińską – Rachutą w dniach 18 – 19 marca w godz. 11 – 15.00.

Koszt warsztatów:

dwa dni: 140 zł

jeden dzień: 70 zł

Dla stałych uczestników Mistrzowskich Warsztatów Tańca: 110 zł (dwa dni), 55 zl (jeden dzień) – o przyznanej zniżce decyduje zarząd Dance [SIC!] Association.

Zapisy na warsztaty: sopot.dance.theatre@gmail.com

Przebieg warsztatów:

– Barre au sol

– technika tańca współczesnego

– niespodzianka

Warsztaty z Agatą Rachutą dedykowane są tancerzom na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym. Uczestnicy zajęć wchodzą na spektakl (18.03) za jedyne 15 zł!

Agata Ambrozińska – Rachuta: Ukończyła Łódzką Szkołę Baletową. W roku 1993 rozpoczęła pracę w Polskim Teatrze Tańca, następnie tańczyła w balecie Teatru Wielkiego w Poznaniu i Teatrze DNA w Szczecinie. Od roku 2001 ponownie w Polskim Teatrze Tańca. Obecnie jest jego solistką i pedagogiem Otwartych Zajęć Tańca Współczesnego oraz Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego. Ukończyła Kulturoznawstwo na UAM i Pedagogiczne studia kwalifikacyjne. „Balladyna” jest jej debiutem choreograficznym. W 2014 r. w duecie z Kariną Adamczak-Kasprzak stworzyła spektakl „Sanatorium”.

Jest jego pomysłodawcą, współautorką reżyserii i choreografii. Spektakl „Sanatorium” został wyróżniony udziałem w programie Instytutu Teatralnego „Teatr Polska”. W swojej karierze współpracowała z takimi choreografami, jak: Conrad Drzewiecki, Ewa Wycichowska, Birgit Culberg, Mats Ek, Lorca Massine, Ohad Naharin, Yossi Berg, Virpi Pahkinen, Emil Wesołowski, Paweł Mikołajczyk, Jacek Przybyłowicz, Rafał Dziemidok, Andrzej Adamczak.

W Polskim Teatrze Tańczy występuje niemal w całym jego repertuarze, m.in. w spektaklach: „Walk@ karnawału z postem”, „Carpe Diem”, „Wiosna – Effatha”, „LAMENT. Pamięci Tadeusza Różewicza” (chor. Ewa Wycichowska), „Minus 2” (chor. Ohad Nahrin), „Jesień- Nuembir” (chor. Jacek Przybyłowicz), „Wo-man w pomidorach” (chor. Yossi Berg), „SUMO” (chor. Agnieszka Fertała), „Czterdzieści” (chor. Jo Strømgren), „Open Field” (chor. Nadar Rosano), „Sanatorium” (chor. Agata Ambrozińska-Rachuta, Karina Adamczak-Kasprzak), „Percepcja” (chor. Urszula Bernat-Jałocha).

Jako pedagog tańca klasycznego i barre au sol współpracowała w latach 2013-15 z Wyższą Szkołą Umiejętności Społecznych w Poznaniu a następnie w latach 2015-16 z Akadenią Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Obecnie związana jest ze Państwową Szkołą Baletową oraz Szkołą Tańca Współczesnego w Poznaniu. Prowadzi również cykliczne warsztaty barre au sol w Brukseli. W roku 2016 została zaproszona do prowadzenia zajęć z tańca współczesnego w Ironi Alef School of Fine Arts w Tel Aviv.

Na zdjęciu: „Trzy siostry – wyobrażenie” PTT.