Warsztaty

Teatr formy

International Summer Mime and Butoh Workshop


Teatr Formy
Gdzie: Drzemlikowice k.Wrocławia
Kiedy: 23/07/17

INTERNATIONAL SUMMER MIME AND BUTOH WORKSHOP

Otwarte międzynarodowe warsztaty pracy z ciałem z zakresu pantomimy i tańca butoh. Warsztaty technik pantomimicznych oraz plastyki mimu (szkoła Tomaszewskiego) oraz tańca butoh prowadzą Józef Markocki (Polska) i Viacheslav Inozemcev (Białoruś).

Warsztaty prowadzone są na terenie starego poniemieckiego młyna w miejscowości Drzemlikowice k.Wrocławia.

Zajęcia odbywają się zarówno na sali, jak i na świeżym powietrzu, w okolicach lasu (techniki relaksacyjne, praca z ciałem).

Program animacji wieczorową porą zawiera cykl projekcji audiowizualnych oraz prezentacje filmów dotyczących pantomimy i tańca butoh.

Warsztaty kończy otwarty pokaz dnia 29.07.2017 r.

Program obejmuje: codzienny 6 godzinny trening :

• ćwiczenia z zakresu klasycznej pantomimy

• współczesne techniki pantomimiczne

• fizyczny trening aktora

• elementarne zadania aktorskie

• elementy body language (mowa ciała)

• ćwiczenia z zakresu świadomości ciała + techniki relaksacyjne

• ćwiczenia z zakresu tańca butoh

• rytualne tańce zwierząt

• technika pięciu elementów

Józef Markocki /Polska/ - niegdyś aktor Wrocławskiego Teatru Pantomimy Henryka Tomaszewskiego (ojca polskiej pantomimy), od lat prowadzi swój własny autorski teatr pantomimy i ruchu („Teatr Formy“), który kreuje wraz z profesjonalnymi aktorami - mimami. W swoich warsztatach wykorzystuje elementy z zakresu klasycznej pantomimy, baletu, współczesnych technik pantomimicznych, elementarnych zadań aktorskich. W ćwiczeniach opiera się także na tańcu butoh, technikach relaksacyjnych, body language, ćwiczeniach z zakresu świadomości ciała. Jego warsztat nazywa się Body Image.

Viacheslav Inozemcev /Białoruś/ - tancerz butoh, choreograf, aktor mim. Od 1980 twórca i lider Teatru fizykalnego "InZhest". Brał udział w wielu międzynarodowych projektach artystycznych - "Ten Człowiek Sztuki Pióra" (Niemcy - Japonia), "Teatr Formy" (Niemcy - Holandia), "Teatr Formy" (Polska) itd. Uczy w swoim studio w Mińsku i w różnych projektach warsztatowych przez oryginalną, autoproduktywną metodę treningu aktorów psychofizycznych "Tańce zwierząt". Dyrektor artystyczny Otwartego Experimental Forum Teatrów Fizycznych "PlaStforma" (Mińsk 2013, 2014, 2015, 2016). W swojej pracy opiera się na treningu wywodzącym się z taoistycznej idei Pięciu Elementów a jego trening nosi nazwę Rytulane tańce zwierząt.

Cena warsztatów: 1400

dla Polaków: 700 zł (wraz z zakwaterowaniem i wyżywieniem 3 razy dziennie, możliwość posiłków wegetariańskich ).

Przyjazd 23.07 (zbiórka o godz. 19.00 na dworcu pkp w Oławie) - Wyjazd 30.07 rano po śniadaniu.

Informacje i zapisy:

projects.pft@gmail.com

tel +48570862561, +48506527048

Koordynacja: Dominika Ostańkowicz

Warunkiem uczestnictwa i rezerwacji miejsca jest wpłata 50% kwoty czyli 350zł na konto. Ilość miejsc ograniczona: 15 osób