Warsztaty

12189635 746772288755828 6801532937252046533 n

WARSZAWA. Warsztaty dla dzieci w Teatrze Syrena


Teatr Syrena w Warszawie
Gdzie: Teatr Syrena
Kiedy: 30/09/17

6. EDYCJA WARSZTATÓW TEATRALNYCH DLA DZIECI

Rozwijanie wyobraźni i twórczego myślenia u dzieci to niezwykle ważny element edukacji, a teatr, jego magia oraz połączenie wszystkich dziedzin artystycznych w jednym miejscu daje ku temu doskonałe narzędzia.

W Teatrze Syrena 30 września 2017 r. rozpoczyna się 6. edycja jesiennych warsztatów teatralnych skierowanych do najmłodszych widzów. Warsztaty potrwają do 17 grudnia. Zajęcia prowadzone są przez aktorów i wybitnych specjalistów zajmujących się teatralnym rzemiosłem.

Program realizowany będzie na trzech poziomach zaawansowania:

„Uczymy się teatru” (dla dzieci w wieku 5-7 lat)

Doskonała okazja do poznania wielu tajemnic pracy aktora i reżysera, ale też inspicjenta, suflera czy pań garderobianych. Na sukces sceniczny pracuje blisko setka ludzi! Pamiętajmy, że teatr to miejsce, ludzie, spektakle i... czary.

„Tworzymy teatr” (dla dzieci w wieku 8-10 lat)

Druga część teatralnej przygody z warsztatami. Zaprosimy dzieci do głębszego zanurzenia się w świat teatralny – staną się raz aktorami, raz scenografami, innym razem kostiumologami. „Jesteśmy teatrem” (dla dzieci w wieku 8-12 lat)

Warsztaty w całości poświęcone tworzeniu spektaklu teatralnego. Wprowadzą dzieci w świat teatru, pozwolą poznać ćwiczenia z dykcji oraz impostacji (oddechowe). Wybrane przez aktorów wiersze uwrażliwiają na poezję, wzbogacają słownictwo i pobudzają wyobraźnię.

Więcej informacji na stronie Teatru Syrena: http://teatrsyrena.pl/warsztaty.html