Warsztaty

1779339 677804575591648 836474327 n

LUBLIN. Warsztaty dla nauczycieli u Andersena


Teatr Andersena w Lublinie
Gdzie: Teatr Andersena w Lublinie
Kiedy: 22/11/17

Warsztaty dla nauczycieli, pedagogów, animatorów, entuzjastów edukacji teatralnej

Już po raz drugi zapraszamy do udziału w naszym cyklu warsztatów teatralnych dla nauczycieli. Tym razem skonstruowanie programu zajęć oddaliśmy w Państwa ręce. Sugerując się ankietami ewaluacyjnymi, rozmowami i konsultacjami, przeprowadzonymi ze współpracującymi z nami pedagogami, nauczycielami i animatorami kultury, utworzyliśmy nowy cykl działań, podczas którego dotkniemy elementów tworzenia spektaklu w teatrach dziecięcych i młodzieżowych, jak i wykorzystania metodyki teatru w pracy codziennej w klasie lekcyjnej.

Zapraszamy na spotkanie poświęcone pisaniu SCENARIUSZA W TEATRZE w pracy z dziećmi

Praca teatralna klasy, czy grupy teatralnej zawsze jest zorientowana wokół jakiegoś tekstu, którego dobór jest niezwykle istotny z uwagi na obecną sytuację w grupie, tematach przewijających się pomiędzy uczestnikami. Zachęcamy do warsztatów, podczas których wskażemy jak wybrać tekst dostosowany do swojej grupy, a także podpowiemy, skąd czerpać inspirację do wyboru odpowiedniego tekstu kultury. Spotkanie będzie prowadzone w trybie warsztatowym.

Warsztaty poprowadzi Wioletta Tomica - absolwentka Wydziału Lalkarskiego w Białymstoku, związana z Teatrem im. H. Ch. Andersena w Lublinie od 1984 roku, co zaskakuje ją samą. Lublin miał być pierwszym krokiem, pierwszym zawodowym etapem, a stał się TYM miejscem. Bo to właśnie tu spotkała na swojej drodze TYCH ludzi – a ludzie są dla niej najciekawsi i najważniejsi…Wioletta jest doświadczoną aktorką, ale też instruktorką teatralną. Prowadzi stałą grupę teatralną.

Zapisy – edukacja@teatrandersena.pl – w tytule maila prosimy podać nazwę cyklu „Warsztaty instruktorskie”, w treści - imię, nazwisko, placów

Informacje szczegółowe:

warsztat kierujemy dla nauczycieli, instruktorów, pedagogów, pracujących z przedszkolakami i uczniami z I i etapu kształcenia, choć metody prezentowane podczas warsztatu z pewnością można wykorzystać również w pracy ze starszymi dziećmi,

koszt warsztatów – 35 zł/warsztat, na Państwa życzenie drukujemy paragon/wystawiamy fakturę,

miejsce spotkań – Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie, który obecnie znajduje się w Centrum Spotkań Kultur (pl. Teatralny 1), sala Mediateka na III piętrze.

przygotowanie do warsztatów – prosimy o wygodny strój i obuwie. W budynku jest możliwość przebrania się.

pod koniec każdego warsztatu otrzymacie Państwo certyfikat, potwierdzający udział w warsztatach

Zapraszamy!