Warsztaty

Jpg plakat

Warsztaty krytyki teatralnej


tudenckie Koło Teatrologiczne działające przy Katedrze Kulturoznawstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
Gdzie: Wydział filologiczny (Collegium Maius), w sali 203.**
Kiedy: 18/12/17

Pasjonaci teatru oraz kreatywnego poruszania piórem!

Studenckie Koło Teatrologiczne działające przy Katedrze Kulturoznawstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu serdecznie zaprasza na warsztaty krytyki teatralnej, które odbędą się 18.12.2017 o godzinie 19:00 w wydziale filologicznym (Collegium Maius), w sali 203.

Jako Koło Naukowe, wielokrotnie angażowaliśmy się w redagowanie kurierów festiwalowych dla toruńskich teatrów. Każdorazowo spotykaliśmy się z nowymi wyzwaniami, które prowadziły do nieustającej pracy nad własnym piórem oraz zmysłem analitycznego przyglądania się sztukom teatralnym. W nowym roku czekają nas kolejne teatralno-pisarskie wyzwania, do których pragniemy zachęcić również osoby spoza SKT. Pamiętajmy jednak, że warsztaty krytyki teatralnej to nie tylko możliwość rozwinięcia swoich umiejętności recenzenckich właśnie w tej dziedzinie sztuki. Zapewniamy iż wyniesiecie z naszych warsztatów wiele cennych wskazówek, które pomogą Wam podszkolić technikę pisania tekstów krytycznych także w innych gałęziach kultury.

Warsztaty przeprowadzi dla nas Szymon Spichalski - kierownik literacki teatru Baj Pomorski, absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze na warszawskiej Akademii Teatralnej. Publikował m.in. w “TeatrzeDlaWas”, „Teatrze”, „Teatrze Lalek”, „Dialogu”, „Scenie”, „Kalendarzu Bydgoskim”. Pracował także jako juror na festiwalach i jako członek komisji artystycznej 22. Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Do jego najnowszych literackich osiągnięć należy publikacja z serii “Czarna książeczka z Hamletem” pt.: “Szekspir? Jaki Szekspir! Monodramy Piotra Kondrata”.

Do zobaczenia!