Warsztaty

Teatr fizyczny fot. katarzyna chmura cegie%c5%82kowska

I cykl trzymiesięcznych Warsztatów Teatru Fizycznego


Warszawskim Centrum Pantomimy
Gdzie: ul. Kasprzaka 22 w Warszawie
Kiedy: 08/02/18

W trakcie trzymiesięcznych warsztatów skupimy się na świadomości ciała dążąc do tego by stało się ono naszym narzędziem do przekazywania emocji oraz otaczającej nas rzeczywistości.

Wspólnie wejdziemy w świat żywiołów, kolorów, świateł, zwierząt, dźwięków oraz rytmów. Będziemy odkrywać prawa ruchu, przestrzeni, gry i formy. Przygotujemy ciało tak aby pełniej wyrażało i doznawało, nauczyło się odkrywać ruch, precyzję gestu oraz przestrzeń. Naszej podróży będzie towarzyszył kontakt z poezją, muzyką oraz malarstwem. Wykorzystując elementy techniki Lecoq'a będziemy dążyć do odkrycia tzw. ciała poetyckiego. Stałym przewodnikiem naszej drogi odkrywania podstaw teatru fizycznego będzie przede wszystkim ruch, ale i dźwięk jak również słowo.

Warsztaty skierowane są do wszystkich, którzy chcą przeżyć przygodę z teatrem fizycznym. Zapraszamy aktorów, performerów, tancerzy oraz osoby rozpoczynające swoją przygodę z teatrem.

Magdalena Kultys aktorka dramatyczna, mim oraz aktorka teatru fizycznego. W 2015 roku ukończyła studia magisterskie na kierunku aktorstwo dramatyczne w Warszawie. Absolwentka École Internationale de Théâtre LASSAAD w Belgii, gdzie nauczyła się różnych form teatru ruchu. Podczas swojego pobytu poza granicami Polski należała do Związku Szekspirowskiego, Brussels Shakespeare Society, gdzie dodatkowo szkoliła swój warsztat aktorski. Związana z Warszawskim Centrum Pantomimy. Współpracowała z wieloma reżyserami z Polski, Francji, Belgii, Tunezji oraz Wielkiej Brytanii.

Zajęcia odbywać się będą w każdy czwartek o godz. 19:00-20:30 przez trzy miesiące, zaczynając od 8-ego lutego. Warszawskim Centrum Pantomimy znajduje się w tylnej części budynku Sceny na Woli Teatru Dramatycznego, ul. Kasprzaka 22 w Warszawie. (Wejście do WCP od ul. Skierniewickiej). Cena pełnego kursu 420 zł (140 zł za miesiąc) Dla osób uczestniczących w stałych zajęciach Warszawskiego Centrum Pantomimy, cena kursu to 360 zł (120 zł za miesiąc) Opłata gotówką na miejscu.

Liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy.

Zainteresowanych prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres kultys@mimowie.pl lub kontakt pod nr tel. 506 452 803