Warsztaty

Warsztaty dla doros%c5%82ych w teatrze m%c5%81yn

WARSZTATY DLA DOROSŁYCH w Teatrze MŁYN**


Teatr Młyn w Warszawie
Gdzie: Scena Na poddaszu SCEK, Jezuicka 4, Stare Miasto
Kiedy: 08/04/18

Teatr w prezencie dla siebie,

czyli

WARSZTATY DLA DOROSŁYCH

w Teatrze MŁYN

kwiecień-czerwiec 2018

Wiemy, że pośród nas jest wiele osób, które w głębi duszy zawsze marzyły o występowaniu na scenie, ale do tej pory… jakoś się nie złożyło. Warszawski Teatr MŁYN rozpoczyna właśnie zapisy do grupy teatralnej dla dorosłych. Zajęcia poprowadzi aktor Bartosz Mazur we współpracy z reżyserem i autorką tekstów Natalią Fijewską-Zdanowską.

Ideą spotkań warsztatowych jest stworzenie grupy, która w profesjonalnej przestrzeni teatralnej zrealizuje wspólnie spektakl według własnego pomysłu. Tematem planowanego przedstawienia będą relacje z najbliższymi. Co nas boli? Dotyka? Śmieszy? Jakie absurdy kryją się w naszych związkach z innymi ludźmi? Jak wpływa na nas współczesność?

Cykl rozpoczną intensywne zajęcia aktorskie. Następnie uczestnicy przejdą wspólnie wszystkie etapy realizacji spektaklu: od pomysłu, przez wspólne skomponowanie scenariusza, aranżację przestrzeni i próby aż do wystawienia spektaklu na profesjonalnej scenie (pokaz odbędzie się dwukrotnie).

Dla kogo przeznaczone są zajęcia: dla dorosłych w każdym wieku, czyli 18+; a w szczególności:

• dla widzów Teatru MŁYN i teatru w ogóle;

• dla osób nieśmiałych i tych, które rozsadza energia;

• dla osób pracujących teatralnie z grupami dzieci i młodzieży – nauczycieli, instruktorów teatralnych;

• dla osób piszących do szuflady i nie tylko;

• dla osób, które chcą się skonfrontować z własnymi marzeniami, ograniczeniami, potrzebami, przeżyć przygodę, doświadczyć czegoś nowego, a może nawet zmienić swoje życie.

Terminy i warunki zgłoszenia:

Zgłoszenia przyjmujemy do 10 marca mailem na adres projekty@fundacjamlyn.pl Należy podać imię nazwisko, wiek, nr telefonu i krótko napisać, dlaczego chcę wziąć udział w projekcie. Rekrutacja polegać będzie na rozmowie z prowadzącymi. Spotkanie rekrutacyjne odbędzie się 25 marca w godzinach 10:00-13:00 (godziny podamy zgłoszonym na kilka dni przed terminem). Zajęcia będą odbywały się od 8 kwietnia w każdą niedzielę w godzinach 10:00-13:00. Łącznie przewidzianych jest 10 zajęć plus 2 pokazy.

Liczba osób w grupie: 9-14 uczestników.

Gdzie: na scenie Teatru MŁYN – Scena Na poddaszu SCEK, Jezuicka 4, Stare Miasto.

Koszt: 1000zł za osobę za całość cyklu. Płatne w dwóch ratach: 500 zł do końca marca i 500 zł do końca kwietnia. Zniżka 10 proc. dla:

• osób, które zapłacą pierwszą ratę do końca lutego;

• osób, które zgłoszą się we dwójkę;

• absolwentów Kursu Instruktorów Teatralnych w Teatrze Ochoty, lub Kursu Lekcja Teatru w Teatrze Polskim;

• stałych widzów Teatru MŁYN.

Kontakt:

projekty@fundacjamlyn.pl

Tel. 519 672 356 – wt-pt w godz. 09:00-13:00.

Prowadzący:

Bartosz Mazur – aktor, absolwent krakowskiej PWST. Ukończył kurs pedagogiczny w Instytucie Doskonalenia Kadr Pedagogicznych. Jest instruktorem teatralnym w Teatrze Ochoty. Organizuje warsztaty interaktywne dla dzieci i młodzieży. Wspiera i szkoli nauczycieli pracujących z dziećmi w przestrzeni teatralnej. Współtworzy Studio Teatralne KOŁO. Współpracuje z warszawskimi teatrami Soho, Dramatycznym i Ochoty, oraz Teatrem MŁYN. Wcześniej kilka lat związany z lubelskim Teatrem im. Juliusza Osterwy i jeleniogórskim Teatrem im. C. K. Norwida. Współpracował także z białostockim Teatrem Dramatycznym. Jako Latający Animator Kultury wspiera Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt spektakli teatralnych zrealizowanych z grupami amatorów-pasjonatów. W Teatrze MŁYN można go oglądać w spektaklu (MASKA)RADA GMINY.

Współprowadzenie:

Natalia Fijewska-Zdanowska – reżyser i dramaturg. Jest magistrem filozofii UW. Powołała do życia i prowadzi wraz z siostrami własną, autorską scenę niezależną Teatr MŁYN. Stypendystka MKiDN w 2007r., oraz stypendystka PISF w 2014r. W Teatrze MŁYN realizuje kameralne spektakle autorskie, poddające artystycznej analizie współczesną rzeczywistość. Od 18 lat pracuje również z amatorskimi grupami teatralnymi, szkoli i superwizuje instruktorów teatralnych.

ZAPRASZAMY!

www.mlyn.org

Uwaga, liczba miejsc ograniczona!!!