Warsztaty

29352056 1857539320978496 1253892214623044920 o

Z dziećmi dla dzieci / warsztaty o pomaganiu + benefit


Stół Powszechny Stowarzyszenie ON/OFF Fundacja Strefa WolnoSłowa
Gdzie: Stół Powszechny , ul. Jana Zamoyskiego 20, 03-801 Warszawa
Kiedy: 08/04/18

Myślimy o Syrii

Czujemy że nie możemy wiele zrobić

Ale mamy też dość siedzenia z założonymi rękami

Zróbmy coś wspólnymi siłami

Zmobilizujmy się do pomagania

Twórczo aktywujmy nasze dzieci

Poprzez zabawę dla sprawy pokażmy jak ważna jest pomoc i wzajemność

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 14 lat do udziału w trzech warsztatach twórczych:

8 kwietnia – warsztaty teatralne z Aleksandrą Bednarz

godz. 14-15:30

Podczas zajęć improwizować będziemy na temat pomagania innym.

Powymyślamy krótkie historie i wierszyki. Stworzymy wspólny utwór składający się z dźwięków, pojedynczych słów i gestów, który razem odśpiewamy przed Teatrem Powszechnym.

15 kwietnia – warsztaty taneczne z Anną Sąsiadek

godz. 14-15:30

Poprzez zabawę będziemy rozwijać świadomość ciała i przestrzeni bujając się, pląsając, pełzając. Temat pomagania poznamy w sile współdziałania z innymi. Rozwiniemy poczucie bezpieczeństwa i zaufania do drugiego człowieka oraz grupy.

22 kwietnia - warsztaty plastyczne z Julitą Goździk

godz. 14-15:30

Zaczniemy grupową burzą mózgów na temat pomagania innym, a nasze refleksje przetworzymy w proste znaki graficzne. Zaprojektujemy, a następnie przygotujemy pieczątki i stworzymy własne wzory na koszulkach. Zrobimy również wspólną, kolorową flagę nieistniejącej, wymarzonej krainy.

PROSIMY O PRZYNIESIENIE WŁASNYCH KOSZULEK

Opłata za warsztaty dowolna. Zebrane środki w całości przekażemy organizacji pomagającej syryjskim dzieciom.

Zapisy na mejla aleksandra.bednarz@gmail.com

Prosimy o podanie wieku dziecka i wskazanie warsztatu/ów.

Biogramy prowadzących:

Aleksandra Bednarz

Aktorka, animatorka kultury. Prowadzi warsztaty i zajęcia z dziećmi i młodzieżą (m.in. „Lato w teatrze” (pięciokrotnie) „Projekt Wielki błękit” warsztaty i spektakl w Zakładzie Poprawczym w Falenicy). Koordynatorka licznych projektów kulturalnych. Wiceprezeska Stowarzyszenia ON/OFF. Wykształcenie wyższe. Absolwentka PWSFTviT w Łodzi. Absolwentka Podyplomowych Studiów Menedżerskich na Uniwersytecie Warszawskim. Laureatka Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie „Aktywność Obywatelska”(2015). Stypendystka Miasta Toruń (2018). Współpracuje m.in. z Teatrem im. W. Horzycy w Toruniu, Teatrem Polskim w Bydgoszczy, Teatrem Polskim w Poznaniu, Domem Polskim w Zakrzewie (Projekt Jezioro Łabędzie- spektakl z seniorami z chóru „Wrzos”, projekt „Myśl w ruchu”) i Schroniskiem dla Nieletnich i Zakładem Poprawczym w Falenicy (instruktorka Koła Teatralnego), Fundacją Strefa Wolnosłowa (spektakl „Flupy ewolucjy”).

Anna Sąsiadek

Tancerka, choreograf, pedagog i psycholog sportu. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku. Była pierwszą solistką baletu Opery Bałtyckiej i solistką w Teatrze Wielkim w Warszawie. Jest psychologiem w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Warszawie oraz wykłada psychologię tańca i taniec klasyczny na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina. Pedagog i choreograf przy projektach z zespołami dziecięcymi, młodzieżowymi a także z grupami osób o różnych typach niepełnosprawności (min. "5 zmysłów eMotion", "Baza Akcja Zintegrowanej Animacji", “Myśl w ruchu - Dekalog”, “Wielki Błękit”).

Julita Goździk

Absolwentka scenografii na warszawskiej ASP. Tworzy scenografie, kostiumy, tkaniny eksperymentalne, maski i formy rzeźbiarskie.

Nagroda za najlepszy debiut scenograficzny na Festiwalu Nowej Scenografii w Katowicach (2017r.) za spektakl „Flupy Ewolucjy” w reż. Agaty Dyczko, oraz specjalna nagroda ZASP dla wyróżniającego się młodego scenografa.

Poza tym zajmuje się rysunkiem i ilustracją. Jej prace pojawiły się w kilku warszawskich zinach – „Girls to the front”, „Rwa zine” i „Wiadomości Drzewa Olbrzyma”. Link do portfolio * https://www.behance.net/julita0goz3452 *

Stół Powszechny

Stowarzyszenie ON/OFF

Fundacja Strefa WolnoSłowa